Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki

Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki
Przed Prawnikami reprezentującymi dwie Kancelarie Adwokackie, ponad 100 firm branży elektrycznej z sektora MŚP, na miejscu Spotkania Inauguracyjnego, złożyło deklaracje przynależności do nowej Organizacji, tym samym spełniając podstawowy (zgodny z ustawą o Izbach Gospodarczych z dnia 30 maja 1989 roku) warunek rejestracji Izby Gospodarczej.
Do Zarządu zostali wybrani:
- Sławomir Dębowski, Prezes
- Łukasz Kasprzyk, Wiceprezes
- Jacek Kosiorek, Wiceprezes
Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:
- Adam Bochenek
- Artur Rozmus
- Jakub Róziewicz
Po rejestracji, najprawdopodobniej, będzie to największa Organizacja szeroko pojętej branży elektrycznej, tak pod względem liczby członków, jak również reprezentatywności samej branży, skupiająca firmy produkcyjne, dystrybucyjne i wykonawcze z sektora MŚP.
Pierwsze Walne Zgromadzenie członków KIGE zaplanowano na jesień tego roku. Pełna aktywność Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki powinna rozpocząć się z początkiem 2016 roku.
Proces powstania KIGE zainicjowały firmy produkcyjne, dystrybucyjne i wykonawcze działające na rynku polskim.
Inicjatywę powstania KIGE wsparły:
- Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL
- Ogólnopolski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych
- Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego (PZPO)
- Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Zarząd Główny (SEP ZG) i Biuro Badawcze ds. Jakości (SEP BBJ)
Szanowni Państwo,
W dobie ogólnopolskiego porozumienia społecznego, w celu minimalizacji niepotrzebnych, często trudno zrozumiałych podziałów, powołano Krajową Izbę Gospodarczą Elektryki.
Dzięki tej inicjatywie powstała niepowtarzalna okazja zbudowania szerokiej reprezentacji branży elektrycznej (w ogólnych sektorach: PRODUCENT, DYSTRYBUTOR, WYKONAWCA), samodzielnego kreowania naszej gospodarczej rzeczywistości i kształtowania branży elektrycznej (również dzięki demokratycznie wybranej reprezentacji), wg naszych potrzeb i marzeń, a nie wg recept decydentów różnych szczebli, którzy dostrzegają ją wtedy kiedy muszą rozświetlić swój pokój lub uruchomić samochód… (a tu nagła niespodzianka… – prądu brak).
ŁĄCZYMY PRZEDSIĘBIORCZYCH, DZIAŁAMY WSPÓLNIE, ABY OSIĄGAĆ WIĘCEJ LEPSZEGO JUTRA
Powstała niepowtarzalna szansa zapisania „białych kart”, tym co sami uznamy za istotne i ważne, przy okazji wzorując się na dobrych wzorcach okresu międzywojennego. Już nazwa nowej Organizacji nawiązuje do dobrych sprawdzonych wzorców.
„Izba Przemysłowo-Handlowa” zmieniła się na dzisiejszą, bardziej uniwersalną „Izbę Gospodarczą”, a nazwa „Krajowa” w zakresie pochodzenia kapitału jest bardziej pojemna niż nazwa „Polska”, która go zawęża do pochodzenia lokalnego. W epoce rosnącego globalizmu, kapitał przemieszcza się podobnie (choć zdecydowanie szybciej) jak 100 i więcej lat temu.
Polskie dane statystyczne z 1929 roku podają, że m.in. w Spółkach Akcyjnych obcy kapitał wynosił 33%, w górnictwie prawie 52%, w hutnictwie ponad 65%, w komunikacji i telefonach 30%, w elektrowniach i przedsiębiorstwach gazowniczych oraz wodnych 76%, w przemyśle chemicznym ponad 40%, itd.
Dlatego też, mając wiedzą historyczną i wiedzą o świecie współczesnym, należy mądrze, realizować hasło: „MYŚL GLOBALNIE – DZIAŁAJ LOKALNIE”.
Nie wolno rezygnować z naszej tożsamości, a wręcz przeciwnie, w ramach patriotyzmu gospodarczego należy maksymalnie pozyskiwać kapitał zagraniczny dla rozwoju polskiej gospodarki, dla naszej przyszłości i wspólnego dobra. Dlatego też, najpierw rozwikłajmy nasze pozorne sprzeczności wynikające z natury ludzkiej, wspólnie rozwiążmy na poziomie krajowym nasze potrzeby egzystencjalne, a później chętni niech bawią się w politykę.
„Patriotyzm gospodarczy musi się stać fundamentem polityki gospodarczej naszego państwa i fundamentem naszych zachowań społecznych, ekonomicznych i konsumenckich. Od charakteru naszych odpowiedzi zależy nasza przyszłość.”
Logo Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE), to piorun, błyskawica, grom, impuls elektryczny, czy jak kto woli symbol prądu elektrycznego w kolorze czerwonym wpisany w symboliczną mapę współczesnej Polski w kolorze szarym. Obok skrót KIGE (w kolorze szarym), a pod znakiem i skrótem znajduje się pełna nazwa Organizacji (w kolorze szarym). Wszystkie elementy na białym tle. Połączenie barw daje solidną transparentną aktywność.
Wyślij nam swoją
opinię
Wyślij nam swoją opinię, sugestię i pomóż nam ulepszać stronę.