LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
27 mar 2013 / Luxon /

Luxon - oświetlenie hali Zott Polska w Opolu

luxon oswietlenie hali

Firma Luxon zajela sie kompleksowym oświetleniem hali firmy Zott Polska Sp. z o.o. w Opolu, zamieniając oprawy ze źródłami MH 400W, MH 250W, a także świetlówkami 2x58W w obudowach o wysokim IP na oprawy Highbay:LED  120W i Highbay:LED 180W w temperaturze barwowej 6500K oraz z CRI>70, a także oprawy Industrial:LED z diodami OSRAM Duris E5 w temperaturze barwowej 4000K i CRI>85.

W każdym przypadku projektanci firmy wykonali obliczenia rozkładu oświetlenia i zagwarantowali uzyskanie jasności zgodnej z normami na poziomie >300lx i zachowaniu równomierności oświetlenia >0,56. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej optyki nie  było konieczności zmiany rozmieszczenia punktów świetlnych istniejących do tej pory w obiekcie. Ostatecznie oszczędności energii elektrycznej wyniosły blisko 11kW (55%).

luxon oswietlenie hali

Warto wspomnieć również o systemie sterowania zastosowanym w oprawach Industrial:LED. Każda oprawa wyposażona jest w moduł sterujący podłączony do centralnej magistrali, która zarządza jasnością lamp w oparciu o dane zebrane z czujników obecności i natężenia światła zewnętrznego. Dzięki temu włączone są tylko oprawy niezbędne do pracy w danym momencie, co pozwala na wygenerowanie jeszcze większej oszczędności.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.