27 mar 2013 / Luxon /

Luxon - oświetlenie hali Zott Polska w Opolu

luxon oswietlenie hali

Firma Luxon zajela sie kompleksowym oświetleniem hali firmy Zott Polska Sp. z o.o. w Opolu, zamieniając oprawy ze źródłami MH 400W, MH 250W, a także świetlówkami 2x58W w obudowach o wysokim IP na oprawy Highbay:LED  120W i Highbay:LED 180W w temperaturze barwowej 6500K oraz z CRI>70, a także oprawy Industrial:LED z diodami OSRAM Duris E5 w temperaturze barwowej 4000K i CRI>85.

W każdym przypadku projektanci firmy wykonali obliczenia rozkładu oświetlenia i zagwarantowali uzyskanie jasności zgodnej z normami na poziomie >300lx i zachowaniu równomierności oświetlenia >0,56. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej optyki nie  było konieczności zmiany rozmieszczenia punktów świetlnych istniejących do tej pory w obiekcie. Ostatecznie oszczędności energii elektrycznej wyniosły blisko 11kW (55%).

luxon oswietlenie hali

Warto wspomnieć również o systemie sterowania zastosowanym w oprawach Industrial:LED. Każda oprawa wyposażona jest w moduł sterujący podłączony do centralnej magistrali, która zarządza jasnością lamp w oparciu o dane zebrane z czujników obecności i natężenia światła zewnętrznego. Dzięki temu włączone są tylko oprawy niezbędne do pracy w danym momencie, co pozwala na wygenerowanie jeszcze większej oszczędności.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium