12 mar 2013 / Zumtobel /

LEDy od Zumtobel oświetliły Kunstkamere w Wiedniu

Od 1.03.2013 Kunstkamera w wiedeńskim Muzeum Historii Sztuk Pięknych znów będzie dostępna dla zwiedzających. Kolekcja zaliczana do najbardziej znaczących gabinetów osobliwości na świecie zaprezentuje się teraz w nowej świetlnej szacie.

Jednym z najważniejszych w ostatnim czasie austriackich projektów kulturalnych było ponowne otwarcie Kunstkamery

Zamknięcie Kunstkamery w Muzeum Historii Sztuk Pięknych w Wiedniu w 2002 roku było konieczne ze względów technicznych i budowlanych. Po gruntownym remoncie i powiększeniu pomieszczeń 1.03.2012 słynna kolekcja precjozów zaprezentuje się w pełnym blasku. O opracowanie nowego oświetlenia została poproszona firma Zumtobel.  Zgodnie z firmą, oświetlenie LED zapewniło “bardzo zróżnicowaną, delikatną a jednocześnie bardzo efektywną iluminację eksponatów.”

Wyjątkowe rozwiązania oświetleniowe od Zumtobel wspomagają powodzenie unikalnej kolekcji

Nowa wystawa obejmuje ponad 2200 dzieł sztuki, prezentowanych na powierzchni ok. 2700 m² w 20 salach tematycznych. Do najcenniejszych z nich należą wybitne wyroby złotnicze, takie jak słynna Saliera Benvenuto Celliniego, wspaniałe rzeźby, m.in. Piękna Madonna z Czeskiego Krumlowa, kunsztowne statuetki z brązu, filigranowe figurki z kości słoniowej o osobliwych kształtach, misternie wykonane naczynia z kamienia, jak również cenne zegary, skomplikowane automaty, zadziwiające przyrządy naukowe, drogocenne gry i wiele innych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium