5 mar 2013 / Cree /

Rekord wydajności białych diod mocy od Cree

Wynikiem 276 lm/W Cree ustanawia kolejny rekord wydajności białych diod typu Power LED, umacniając tym samym pozycję lidera w rankingu firm zajmujących się produkcją diod mocy. 

Nowy wynik przewyższa poprzednią laboratoryjną próbę i przemysłowy rekord z zeszłego roku, kiedy to inżynierom z Cree udało się osiągnąć 254 lm/W, obrazując nieustające zaangażowanie firmy w rozwój innowacji i przyspieszenie przyjęcia oświetlenia LED.

cree power led

Zgodnie z Cree, osiągnięcie rekordowego wyniku możliwe było dzięki innowacyjnej technologii firmy, SC³ Technology™ Platform, wykorzystywanej obecnie w serii Cree XLamp® LEDst. Platforma SC³ Technology to zaawansowany postęp w architekturze chipów LED bazujący na nowym projekcie obudowy, zapewniający najbardziej zaawansowane komponenty LED w branży. Zmierzona w warunkach laboratoryjnych skuteczność białych diod mocy wyniosła 276 lm/W, przy skorelowanej temperaturze barwowej 4401 K i zasilaniu prądem 350 mA. Wyniki przedstawił Norbert Hiller, wiceprezes Cree podczas konferencji odbywającej się w połowie lutego w Santa Clara w USA w ramach targów Strategies in light.
Celem prac badawczo-rozwojowych firmy jest nieugięty nacisk na innowacje, które napędzają upowszechnienie LED, powiedział John Edmond, współzałożyciel i dyrektor zaawansowanej optoelektroniki w Cree. Innowacje z naszych laboratoriów są bazą dla naszego oświetlenia klasy XLamp. Wyższa wydajność LED umożliwi nowe i lepsze aplikacje oświetleniowe z wykorzystaniem diod i obniży koszty produktów końcowych.

W maju 2011 firma zgłosiła osiągnięcie wyniku 231 lm / W dla białej diody mocy. Barierę 200 lm/W inżynierom z Cree udało się złamać w 2010 roku.    

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium