10 mar 2013 / Philips /

Philips na plusie w 2012 roku

philips logo

Holenderski koncern Philips, potentat branży elektronicznej poinformował niedawno, iż w 2012 roku odnotował zysk netto w wysokości 231 milionów euro.

Restrukturyzacja firmy trwa

To znakomity rezultat biorąc pod uwagę dane za 2011 rok zakończony stratami w wysokości prawie 1,3 miliarda euro. Firma poinformowała także o nowych planach biznesowych, które będą się skupiać na dalszych inwestycjach w produkcje sprzętu medycznego i stopniowej sprzedaży sekcji zajmujących się wyrobem urządzeń rozrywkowych. W odniesieniu do tego ostatniego aspektu rozwoju firmy Philips poczynił już pierwsze kroki sprzedając (na okres 5,5 roku) za 150 milionów euro i dodatkową, nieznaną kwotę licencyjną swoje patenty w dziedzinie produktów audio oraz multimediów japońskiemu koncernowi Funai. To już druga, po sprzedaży sekcji produkcji telewizorów chińskiemu przedsiębiorstwu TPV Technology w kwietniu minionego roku, tak wielka umowa podpisana przez Philipsa. - Dzięki tej transakcji wykonujemy kolejny krok na drodze do zmiany naszego portfolio i przekształcenia Philipsa w technologicznego lidera segmentu produktów z zakresu zdrowia i stylu życia - powiedział w specjalnym oświadczeniu dyrektor generalny holenderskiego koncernu, Frans van Houten.  Radości z finalizacji nie kryli również przedstawiciele Funai. - To naprawdę ekscytujący moment dla całego Funai. Będziemy mogli korzystać z legendarnej wiedzy i innowacji Philipsa, jak również utalentowanych pracowników znanych na całym świecie. Dodatkowo dzięki tej umowie Funai będzie mógł zrealizować cel pod postacią rozszerzenia działalności w Brazylii, Rosji, Indiach czy Chinach - stwierdził prezes zarządu Funai, Tomonori Hayashi.

Philips zatrudnia globalnie około 122 tysięcy pracowników. Firma posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce (Piła, Kętrzyn, Pabianice, Bielsko-Biała i Białystok).

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium