12 lut 2013 / Enterius /

Najmniejszy profesjonalny ściemniacz LED MD-1

Nowy, miniaturowy ściemniacz LED produkowany przez firmę Enterius jest najmniejszym w pełni profesjonalnym urządzeniem tego typu na rynku. Jest sporo mniejszy od pudełka zapałek i w zwykłej puszce elektrycznej zmieszczą się dwa takie urządzenia - w puszce głębokiej aż cztery!

MD-1 został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce z najwyższej jakości elementów, co gwarantuje dużą niezawodność, potwierdzoną 5-letnią gwarancją. Ściemniacz współpracuje z każdym przyciskiem mono-stabilnym (dzwonkowym), więc do obsługi oświetlenia LED możemy zastosować przycisk pasujący do do reszty osprzętu elektrycznego w obiekcie. Jeden przycisk może sterować większą ilością ściemniaczy MD-1, co pozwala na budowanie nawet dużych instalacji. 

md-1 Enterius

 

16-bitowa rozdzielczość oraz zaimplementowana charakterystyka czułości ludzkiego oka sprawiają, że regulacja jasności jest bardzo płynna oraz liniowa. Wysoka częstotliwość modulacji PWM skutecznie eliminuje wszelkie migotanie, również to widziane przez urządzenia cyfrowe (kamery, aparaty, itp.). Na wyjściu ściemniacza zostały zastosowane specjalne filtry przeciwzakłóceniowe, które gwarantują zgodność z najostrzejszymi normami zawartymi w Dyrektywie EMC (2004/108/EC). Pomimo swoich niewielkich rozmiarów MD-1 potrafi bez problemu poradzić sobie z ciągłym obciążeniem LED o prądzie aż do 5 A i to bez konieczności zapewnienia jakiejkolwiek wentylacji.

Bardzo łatwa oraz intuicyjna obsługa, wysoka jakość, niezawodność, miniaturowe rozmiary oraz zgodność ze wszystkimi wymaganiami techniczno-prawnymi (nie tylko dla środowiska mieszkalnego, ale również biurowego oraz przemysłowego) przy zachowaniu atrakcyjnej ceny sprawia, że ściemniacz MD-1 to ciekawa propozycja dla wszystkich instalatorów profesjonalnie podchodzących do swojej pracy.

 

Dane techniczne ściemniacza MD-1 Enterius:  

Napięcie zasilania: 12 VDC

Max. pobór prądu: ~3 mA (bez obciążenia)

Zakres temperatur pracy: 15… +50 ºC

Typ kanału wyjściowego: OC (podający masę)

Obciążalność prądowa wyjścia (ciągła): 5 A

Rozdzielczość sterowania PWM: 10 bit

Częstotliwość PWM: 500 Hz

Wymiary (D x S x W): 45 x 28 x 18 mm

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium