22 sty 2013 / Philips /

Mieszkańcy pierwszej gminy 100% LED o nowym oświetleniu

Trzebielino jest pierwszą w Polsce gminą w pełni oświetloną przy użyciu energooszczędnych i jasnych LED-ów. Przykład tej miejscowości pokazuje, że zaawansowane technologicznie rozwiązania nie są zarezerwowane tylko dla miast z dużymi budżetami. Efekty modernizacji, sposób jej finansowania oraz opinie mieszkańców można już poznać dzięki relacji filmowej.

Trzebielino oswietlenie

Władze kolejnych miast i gmin decydują się na modernizację oświetlenia ulicznego wymieniając energochłonne lampy sodowe na oszczędne i ekologiczne świtało LED-owe. Pozytywny kierunek zmian potwierdza reportaż filmowy z Trzebielina - pierwszej w kraju miejscowości, w całości oświetlonej LED-ami. Dzięki modernizacji ta niewielka gmina zaoszczędziła tylko w ciągu niespełna 4 miesięcy - od października 2012 r. - niemal 20 tys. zł. Najważniejsze jest jednak zadowolenie i komfort mieszkańców, którzy potwierdzają, że czują się zdecydowanie bezpieczniej dzięki dobrze oświetlonym ulicom.

Modernizację oświetlenia w Trzebielinie przeprowadzono w oparciu o formułę ESCO (Energy Saving Company), która polega na finansowaniu inwestycji ze środków zaoszczędzonych dzięki nowym rozwiązaniom. Wszystkie nowe punkty świetlne mają o wiele niższą moc od poprzednio zainstalowanych oraz posiadają dużo lepsze parametry oświetleniowe. Dzięki temu ulice są znacznie lepiej oświetlone, a według szacunków koszty zużycia energii elektrycznej spadną o 55 procent.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium