LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
11 sty 2013 / Cree /

Kolorowe LEDy z serii XB-D oraz XM-L od Cree już w sprzedaży!

Cree ogłosił dostępność handlową barwnych LEDów wzbogacających serię XLamp XB-D i oferujących wydajność świetlną poprawioną o 40% w stosunku do kolorowych LED z serii XP-E, a także multi emiterów nowej generacji z serii XM-L RGBW - o 60% mniejszych od poprzednich MC-E LED. Nowe produkty cechują się dwukrotnie wyższym stosunkiem lm/$ w porównaniu do LED poprzedniej generacji i umożliwiają tworzenie wielobarwnych produktów stosowanych w rozrywce i architekturze, w tym w oświetleniu fasad, a także wykorzystywanych do oświetlenia pojazdów i w wyświetlaczach. 

XM-L LED RGBW

Obudowa barwnych LED XB-D o wymiarach 2.45 na 2.45-mm nie różni się od obudowy białych LED z tej samej serii dostępnych już wcześniej w zakresie temperatury barwowej od 2700 do 6200K. Moc nowych komponentów określa się na 1416 mW. Zasilane prądem 1A diody generują strumień świetlny o natężeniu: 92 lm dla koloru niebieskiego, 214 dla zielonego, 229 dla czerwonego i 272 dla barwy czerwono-pomarańczowej.

Oferta CREE została poszerzona również o wielokolorowe diody serii XM-L. Diody XM-L RGBW o wymiarach 5mm x 5mm zostały zaprojektowane z myślą o rozwijaniu potencjału diod LED w zakresie mieszania barw. Nowe barwne LEDy oferują światło o natężeniu odpowiednio: 89 lm dla koloru niebieskiego, 214 lm dla zielonego, 229 dla czerwonego i 272 lm dla białego. Temperatura barwowa białych LEDów z tej serii mieści się w przedziale od 2700 K do 620 K. Mniejszy rozmiar nowych XM-L RGBW umożliwia projektowanie bardziej kompaktowych źródeł światła, odznaczających się większą kontrolą optyczną i jeszcze bardziej efektywnym mieszaniem barw.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.