11 sty 2013 / Cree /

Kolorowe LEDy z serii XB-D oraz XM-L od Cree już w sprzedaży!

Cree ogłosił dostępność handlową barwnych LEDów wzbogacających serię XLamp XB-D i oferujących wydajność świetlną poprawioną o 40% w stosunku do kolorowych LED z serii XP-E, a także multi emiterów nowej generacji z serii XM-L RGBW - o 60% mniejszych od poprzednich MC-E LED. Nowe produkty cechują się dwukrotnie wyższym stosunkiem lm/$ w porównaniu do LED poprzedniej generacji i umożliwiają tworzenie wielobarwnych produktów stosowanych w rozrywce i architekturze, w tym w oświetleniu fasad, a także wykorzystywanych do oświetlenia pojazdów i w wyświetlaczach. 

XM-L LED RGBW

Obudowa barwnych LED XB-D o wymiarach 2.45 na 2.45-mm nie różni się od obudowy białych LED z tej samej serii dostępnych już wcześniej w zakresie temperatury barwowej od 2700 do 6200K. Moc nowych komponentów określa się na 1416 mW. Zasilane prądem 1A diody generują strumień świetlny o natężeniu: 92 lm dla koloru niebieskiego, 214 dla zielonego, 229 dla czerwonego i 272 dla barwy czerwono-pomarańczowej.

Oferta CREE została poszerzona również o wielokolorowe diody serii XM-L. Diody XM-L RGBW o wymiarach 5mm x 5mm zostały zaprojektowane z myślą o rozwijaniu potencjału diod LED w zakresie mieszania barw. Nowe barwne LEDy oferują światło o natężeniu odpowiednio: 89 lm dla koloru niebieskiego, 214 lm dla zielonego, 229 dla czerwonego i 272 lm dla białego. Temperatura barwowa białych LEDów z tej serii mieści się w przedziale od 2700 K do 620 K. Mniejszy rozmiar nowych XM-L RGBW umożliwia projektowanie bardziej kompaktowych źródeł światła, odznaczających się większą kontrolą optyczną i jeszcze bardziej efektywnym mieszaniem barw.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium