4 sty 2013 / LEDNEWS.PL /

Pierwsza komercyjna lampa biurkowa OLED

Philips przedstawił plany dotyczące wprowadzenia na rynek pierwszej komercyjnej lampy biurkowej OLED. Pierwsza OLEDowa lampka biurkowa Moorea jest próbą doprowadzenia innowacyjnej technologii na biurka konsumentów.  

Philips Moorea

Moorea została zaprojektowana przez młodego berlińskiego projektanta zajmującego się wzornictwem przemysłowym - Daniela Lorcha, który rozpoczął współpracę z Philipsem niemalże przez przypadek. “Daniel odwiedził jeden z naszych bezpłatnych warsztatów OLED, które nasza firma organizuje co miesiąc dla projektantów i architektów,” powiedział Dietmar Thomas z Philips Lumiblades. “Wrócił do nas z przemyślanym projektem lampy wykorzystującej technologię OLED. Chciał dowiedzieć się, czy jego koncepcja będzie współpracować z nową technologią.” Okazało się, że wszystko działa dobrze i Philips poprosił Lorcha o przeprojektowanie ich najnowszego modelu OLED - lampy GL350 - pierwszego na tyle jasnego OLED, aby mógł służyć jako funkcjonalne oświetlenie pulpitu.

Philips Moorea

Podstawa lampy jest podłączona do dwóch paneli OLED za pomocą kawałka stali sprężynowej, umożliwiającej powrót materiału do pozycji wyjściowej niezależnie od tego, jak jest mocno został wygięty. Czarny przewód biegnący wzdłuż szyjki lampy pozwala użytkownikowi regulować jej naprężenie i skierować światło na biurko lub do wewnątrz pomieszczenia. Wewnątrz przewodu schowane są również kable zasilania.

Od poczciwych bankierek do nowatorskich OLEDów 

Zgodnie ze słowami Lorcha, kształt lampy został zaczerpnięty od mosiężnych lamp z zielonym kloszem, tzw. bankierek. "Wiedziałem, że potrzebuję przynajmniej dwóch paneli, żeby uzyskać właściwe oświetlenie biurka. “Kiedy je połączyłem, wygląd lampy, ze względu na swoje proporcje, natychmiast skojarzył mi się ze starymi lampami bankierów,” wyjaśnia Lorch.

Moorea ma trafić na rynek w połowie 2013 roku, na razie nie wiadomo nic na temat jej ceny detalicznej.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium