28 gru 2012 / Cree /

Rekordowa wydajność 200 lm/W diod LED od Cree

Dwa lata po przekroczeniu w warunkach laboratoryjnych bariery wydajności wynoszącej 200 lm/W, Cree wprowadza na rynek  nową generację diod serii XLamp MK-R. Nowe LEDy wykonano w technologii SC³ Technology Platform, dzięki której zapewniają do 200 lm/W (przy mocy 1 W i 25°C).

MK-R LED zostały zaprojektowane z myślą o zewnętrznych i wewnętrznych aplikacjach oświetleniowych, w których wykorzystano lampy kierunkowe, takie jak zamienniki lamp halogenowych. Diody są dostępne w temperaturach barwowych z palety EasyWhite®, zapewniającej najlepszą spójność kolorów projektom wykorzystującym tylko jedną diodę LED. W przypadku systemów wykorzystujących więcej LEDów, możliwe jest zastosowanie mniejszej ilości diod przy jednoczesnym zachowaniu strumienia świetlnego i jakości, co przekłada się na niższe koszty systemu.

“To niezwykłe, żę Cree udało tak szybko stworzyć LED osiągający 200 lumenów na wat,” powiedziała Nicola Vendrame, dyrektor naczelny Linea Light group. “Wysoka skuteczność MK-R LED oznacza, że LEDy będą emitować więcej światła przy mniejszym nagrzewaniu się diod. Dodatkowo, MK-R LED posiada właściwą kombinację rozmiarów, spójności koloru i kontroli optycznej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie rekordowej wydajności opraw kierunkowych.”
MK-R LED o wymiarach 7 mm x 7 mm zapewniają do 1600 lumenów przy 15 W, 85°C. Komponent LED jest dostępny w temperaturze barwowej  2700 K do 7000 K i różnych wersjach CRI 70, 80 i 90. MK-R LED jest dziewiątym produktem powstałym w oparciu o technologię SC³ Technology Platform firmy. Innowacyjna platforma wykorzystuje zaawansowaną technologię na bazie węglika krzemu, wiodące osiągnięcia w budowie chipa LED i fosforze, a także nowy projekt obudowy, dzięki którym MK-R LED są najbardziej zaawansowanym komponentem LED w przemyśle.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium