18 gru 2012 / LigtingEurope /

Przemysł oświetleniowy w Europie powołuje nową organizację

Na skutek długo oczekiwanego połączenia ELC i CELMA powstała LightingEurope - jednolita organizacja mająca na celu reprezentowanie interesów europejskiego przemysłu oświetleniowego w dobie transformacji spowodowanej przez technologię LED.

Dwie organizacje reprezentujące przemysł oświetleniowy w Europie, ELC i CELMA, połączyły się tworząc nową strukturę LightingEurope. Nowe stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność 5 grudnia 2012 w Brukseli.

Mianowana “głosem branży oświetleniowej w Europie” nowa organizacja będzie reprezentować europejskie i krajowe stowarzyszenia oświetleniowe, jak również europejskie firmy oświetleniowe różnych wielkości – w tym MŚP – aktywne na rynku oświetlenia konsumenckiego i/lub profesjonalnego. ELC (Europejska Federacja Firm Oświetleniowych ) i CELMA (Federacja Krajowych Związków Producentów Opraw Oświetleniowych oraz komponentów elektrotechnicznych do opraw) od kilku lat ściśle współpracowały w celu wypracowania jednolitego stanowiska europejskiego przemysłu oświetleniowego. Podczas dwóch ostatnich targów Light+Building organizacje miały połączone seminaria ma temat prawodawstwa oraz rozwoju rynku LED. Razem zaprezentowały się również podczas Strategies in Light Europe odbywających się w latach 2010-2012. LightingEurope deklaruje, że będzie “jednoczyć siły przemysłu, aby sprostać wyzwaniom i możliwościom współczesnych technologii oświetleniowych i rewolucji na rynku spowodowanej wprowadzeniem oświetlenia LED.” Organizacja ma również służyć jako platforma “rozwoju i komunikacji w sprawie stanowiska przemysłu podczas kształtowania przyszłości oświetlenia w Europie i na świecie.”

Członkowie założyciele LightingEurope (lista poniżej) to 8 z12 firm zrzeszonych obecnie w  ELC – GE, Havells Sylvania, Osram, Toshiba, Panasonic i Zumtobel. Organizację współtworzą krajowe stowarzyszenia oświetleniowe, które są obecnie członkami CELMA, w tym dwie polskie organizacje oświetleniowe: Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego „Pol-lighting” i Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Poniżej członkowie założyciele nowej organizacji:

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium