29 lis 2012 / Philips /

Nowe światła do jazdy dziennej LED DayLightGuide

Nowy model świateł do jazdy dziennej LED DayLightGuide Philips to stylowe i energooszczędne rozwiązanie dla samochodów, które nie zostały fabrycznie wyposażone w światła do jazdy dziennej. Zastosowane w nich linie świetlne stanowią przyszłość rynku DRL.

LED DayLightGuide Philips to nowa alternatywa dla korzystania z tradycyjnych świateł mijania podczas jazdy w ciągu dnia. Polskie prawo dopuszcza używanie świateł do jazdy dziennej (DRL) zamiast świateł mijania od świtu do zmierzchu, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

Zastosowane w DayLightGuide diody LED o wysokiej mocy dają silne, białe światło, z łatwością zauważalne przez innych kierowców oraz pieszych. Linie świetlne zastosowane w światłach DayLightGuide stanowią przyszłość rynku świateł LED do jazdy dziennej. Zamiast rzędu pojedynczych diod, w DayLightGuide zastosowano dwie linie intensywnego, białego światła o lekko niebieskawym zabarwieniu. W efekcie powstaje efekt wizualny rozpraszania światła z jednolitego źródła. W nowym systemie na źródło światła składają się linie świetlne, które zapewniają najszerszy kąt strumienia światła spośród dostępnych na rynku świateł do jazdy dziennej - tłumaczy Tarek Hamed, specjalista ds. oświetlenia samochodowego Philips. - Wymiary nowych DRL-i pozostają takie same jak w dotychczas stosowanym systemie LED DayLight 8 Philips. System DayLightGuide nie tylko doskonale wkomponowuje się zatem w aktualne trendy stylizacji motoryzacyjnej. Zapewnia również szeroki kąt widoczności, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy.

Kolejną zaletą świateł do jazdy dziennej jest ich energooszczędność. Zużywają zaledwie 10 proc. energii wymaganej przez standardowe światła mijania. Ma to duży wpływ na ich wydajność oraz zmniejszenie zużycia paliwa, ponieważ jeden moduł pobiera 6,8W energii, czyli cały zestaw niecałe 14W. Lampy osadzono w wysokiej jakości aluminiowych oprawach, które są odporne na pył, piasek i sól. Z kolei ich wodoodporne właściwości obejmują nie tylko sam zespół lamp, ale też wszystkie złącza. Światła DayLightGuide mają funkcję ściemniania - można je przyciemnić przy włączeniu świateł mijania w nocy. Są one również kompatybilne z elektrycznymi i hybrydowymi systemami zasilania samochodów, a także z systemem automatycznego włączania i wyłączania (system Start & stop). Wyprodukowano je zgodnie ze standardami odnoszącymi się do oryginalnego wyposażenia fabrycznego. Dlatego pozostają w pełni zgodne z wymogami rozporządzenia ECE R87. Nowe światła do jazdy dziennej to także łatwość montażu. System Smart Clip On pozwala na samodzielne zamontowanie zestawu, bez konieczności wizyty w warsztacie. Światła nie wymagają dodatkowego miejsca na uchwyty. W zestawie znajduje się instrukcja montażu, ale na opakowaniu znajdziemy też kod QR prowadzący do strony internetowej z dodatkowymi wskazówkami. Światła do jazdy dziennej LED firmy Philips są stosowane przez szereg producentów samochodów, m.in. Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Ford, Jaguar, Mercedes, Nissan, Peugeot i Toyota. Firma Philips wprowadziła na rynek pierwsze systemy LED DRL do samochodów nie wyposażonych fabrycznie w światła do jazdy dziennej w roku 2009. Rok później rozszerzyła swoją ofertę o systemy DayLight 4 i 8. Natomiast w roku 2012 po raz kolejny na rynku pojawił się nowy produkt - światła do jazdy dziennej LED DayLightGuide.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium