27 lis 2012 / Osram /

Osram Sylvania prowadzi w wyścigu na najlepszą ofertę ekwiwalentu LED dla żarówki 100W

Nowe standardy dotyczące wydajności energetycznej zakazujące produkcji tradycyjnych 100 watowych żarówek poskutkowały tym, że rządy wielu krajów coraz mocniej naciskają przemysł oświetleniowy, aby ten produkował bardziej wydajne źródła światła.

Osram Sylvania, oddział Siemens AG w Niemczech, poinformował właśnie, że wysłał pierwszą partię swoich zamienników LED żarówki 100W do niektórych sklepów internetowych Lowe. Żarówka zużywa 20 watów energii i kosztuje 50 dolarów. Jest nieco większa niż tradycyjne żarówki 100W, więc może nie pasować do wszystkich opraw. Osram utrzymuje, że trwałość żarówki to 25,000 godzin, czyli ponad 20 razy więcej od żywotności standardowej lampy żarowej.

Konkurencja nie pozostaje daleko w tyle. Royal Philips Electronics NV planuje w ciągu kilku najbliższych tygodni rozpocząć sprzedaż ekwiwalentu LED żarówki 100 W na stronie internetowej Home Depot. Również start-up Switch Lighting, planuje rozpocząć sprzedaż swojego niezwykłego, chłodzonego cieczą retrofitu żarówki 100 W jeszcze pod koniec roku lub w styczniu. Produkt Osram Sylvania generuje strumień świetlny wynoszący 1600 lm, a jego skuteczność świetlna wynosi  80 lm/W. Dostępny jest z CRI 80 i w temperaturze barwowej 2700K. Lampa jest ściemnialna w 10%.  

"Dzisiejsza informacja od Osram Sylvania pokazuje zaangażowanie w dostarczanie wysokiej jakości, energooszczędnych produktów," powiedział Phil Rioux, wiceprezes ds. oświetlenia ogólnego w Osram Sylvania. "Doskonale rozumiemy wyzwania stojące przed przemysłem oświetleniowym, takie jak oszczędność energii oraz redukcja rachunków za elektryczność bez konieczności rezygnowania z jakości światła."

Zarówno modele Osram, jak i Philipsa to typ A-21, nieco większy od standardowych typów żarówek A-19 używanych w większości domów. Niemniej jednak oba produkty znacznie różnią się wyglądem. Projekt Philipsa, wykorzystujący zdalny fosfor, w stanie wyłączenia odznacza się żółto-pomaranczową barwą, z kolei lampa Osram jest biała i posiada widoczne elementy chłodzenia. Również specyfikacje produktów różnią się. Zgodnie z Philips jego lampa zapewnia 1780 lm – więcej niż typowa 100 watowa żarówka, której światło to około 1600 lm – zużywając przy tym zaledwie 22W. Produkt GE Lighting emituje strumień świetlny wynoszący 1600 lm i zużywa 27W. Projekt wykorzystuje aktywne chłodzenie dzięki urządzeniu Synjet firmy Nuventix, dzięki czemu lampa może mieć standardowy rozmiar A-19. Chłodzenie wiążę się jednak z większym zużyciem energii. Lampa Osram sprzedawana jest w sklepach Lowe w cenie 50 dolarów. Philips twierdzi, że cena ich produktu na Home Depot to 55 dolarów.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium