LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
27 paź 2012 / OPTOGAN /

Moduły wysokiej mocy X-10 Optogan: od badań do masowej produkcji

15 października producent LED - firma Optogan rozpoczęła w Sankt Petersburgu w Rosji masową produkcję modułów wysokiej mocy X10. Oparte na innowacyjnym koncepcie skalowalności i elastyczności modułowe rozwiązanie X-10 w znaczący sposób redukuje koszty produkcji energooszczędnych źródeł światła opartych na LED.

“Dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej X10 o zdolności produkcyjnej  40,000 urządzeń miesięcznie, technologia LED będzie w ciągu najbliższej przyszłości dostępna dla szerszego grona klientów,” powiedział Vladislav Bougrov, wiceprezes w Optogan, podczas ceremonii otwarcia.

Optogan moduł x10

Unikalną cechą X10 jest połączenie małych rozmiarów, skuteczności świetlnej modułu wynoszącej ponad 110lm/W, optymalnej ceny i wygodnego w montażu rozmiaru. Do tej pory Optogan wyprodukował moduły składające się z 72 części, które z łatwością mogą być dzielone na elementy LED o mniejszych wymiarach i mocy. Koncepcja modułu  X10 zapewnia maksymalną różnorodność zaczynając od pojedynczego urządzenia o mocy 10 W. Największy moduł  X10 może dostarczyć maksymalny strumień świetlny wynoszący blisko 80,000 lumenów, przy zużyciu energii zaledwie 720W.  Dzięki różnym rozmiarom i kształtom elementów, X10 może być stosowane w różnych aplikacjach, takich jak oprawy oświetleniowe, oświetlacze reflektorowe, oprawy z odbłyśnikami, jak również jak oświetlenie przemysłowe lub uliczne.

Opatentowana konstrukcja X10 jest unikatem na rynku LED i została opracowana wspólnie ze znanym Rosyjskim Centrum Innowacji "Skolkovo". Pilotażowa próbka rozwiązania X10 została zaprezentowana w 2011 i do tej pory zdobyła uznanie międzynarodowej społeczności na targach oświetleniowych, w tym Light & Building we Frankfurcie lub Strategies in Light Europe w Monachium. “To wspaniale, że dzięki materiałowi i podstawie technologicznej Centre Skolkovo nasza przełomowa technologia nie utkwiła w laboratorium i już rok później rozpoczęto masową produkcję. To ważny wkład w przemysł hi-tech” – podkreślił Vladislav Bougrov.

Vladislav bogurov Optogan

Moduł X10 od Optogan jest nową generacją zintegrowanych rozwiązań, takich jak LED Chip-on-Board, które są głównym kierunkiem rozwoju technologicznego światowej branży LED.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.