27 paź 2012 / OPTOGAN /

Moduły wysokiej mocy X-10 Optogan: od badań do masowej produkcji

15 października producent LED - firma Optogan rozpoczęła w Sankt Petersburgu w Rosji masową produkcję modułów wysokiej mocy X10. Oparte na innowacyjnym koncepcie skalowalności i elastyczności modułowe rozwiązanie X-10 w znaczący sposób redukuje koszty produkcji energooszczędnych źródeł światła opartych na LED.

“Dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej X10 o zdolności produkcyjnej  40,000 urządzeń miesięcznie, technologia LED będzie w ciągu najbliższej przyszłości dostępna dla szerszego grona klientów,” powiedział Vladislav Bougrov, wiceprezes w Optogan, podczas ceremonii otwarcia.

Optogan moduł x10

Unikalną cechą X10 jest połączenie małych rozmiarów, skuteczności świetlnej modułu wynoszącej ponad 110lm/W, optymalnej ceny i wygodnego w montażu rozmiaru. Do tej pory Optogan wyprodukował moduły składające się z 72 części, które z łatwością mogą być dzielone na elementy LED o mniejszych wymiarach i mocy. Koncepcja modułu  X10 zapewnia maksymalną różnorodność zaczynając od pojedynczego urządzenia o mocy 10 W. Największy moduł  X10 może dostarczyć maksymalny strumień świetlny wynoszący blisko 80,000 lumenów, przy zużyciu energii zaledwie 720W.  Dzięki różnym rozmiarom i kształtom elementów, X10 może być stosowane w różnych aplikacjach, takich jak oprawy oświetleniowe, oświetlacze reflektorowe, oprawy z odbłyśnikami, jak również jak oświetlenie przemysłowe lub uliczne.

Opatentowana konstrukcja X10 jest unikatem na rynku LED i została opracowana wspólnie ze znanym Rosyjskim Centrum Innowacji "Skolkovo". Pilotażowa próbka rozwiązania X10 została zaprezentowana w 2011 i do tej pory zdobyła uznanie międzynarodowej społeczności na targach oświetleniowych, w tym Light & Building we Frankfurcie lub Strategies in Light Europe w Monachium. “To wspaniale, że dzięki materiałowi i podstawie technologicznej Centre Skolkovo nasza przełomowa technologia nie utkwiła w laboratorium i już rok później rozpoczęto masową produkcję. To ważny wkład w przemysł hi-tech” – podkreślił Vladislav Bougrov.

Vladislav bogurov Optogan

Moduł X10 od Optogan jest nową generacją zintegrowanych rozwiązań, takich jak LED Chip-on-Board, które są głównym kierunkiem rozwoju technologicznego światowej branży LED.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium