2 paź 2012 / Osram /

Osram Opto przedstawia Oslon Black Flat LED do przedniego oświetlenia samochodowego

Nowe diody Oslon Black Flat LED od Osram Opto Semiconductors do przedniego oświetlenia samochodowego zostały zaprojektowane w celu zapewnienia wysokiego strumienia świetlnego przy wysokim prądzie pracy, równomiernego rozkładu światła i wysokiego kontrastu dla doskonałej widoczności. Prototyp Oslon Black Flat LED został przedstawiony we wrześniu 2011 roku, obecnie jest już dostępny na rynku.

Oslon Black Flat

Komponenty LED łączą zaawansowana technologię chipu i obudowy, w tym  ceramiczny konwerter, w celu zapewnienia najwyższej jasności i stabilności termicznej. Diody zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wszystkie wymagania dotyczące przedniego oświetlenia dla nowoczesnych samochodów. Muszą zapewnić nie tylko niezawodnie oświetlanie drogi w ciemności, deszczu i mgle, ale także wykonywać różne funkcje, takie jak światła do jazdy dziennej, światła doświetlające zakręty, światła przeciwmgielne i pomocnicze.

Oslon Black Flat LED wykorzystuje nowa technologię chipów Osram UX:3, zapewniającą 200 lm przy 25°C, prądzie 700 mA i 2.3W lub do 270 lm przy prądzie 1.2A. Może wytrzymać temperaturę roboczą do 100°C. Tak dobre parametry udało się utrzymać dzięki wysokiej stabilności temperaturowej i rezystancji termicznej, wynoszącej 4 K/W. Temperaturowy współczynnik rozszerzalności cieplnej udało się tak dobrać, by obudowa QFN odpowiadała współczynnikowi rozszerzania wewnętrznej metalowej płytki bazowej. Dodatkową zaletą jest bardzo duża żywotność, która w temperaturze 60 stopni Celsjusza sięga aż 100 tysięcy godzin lub 10 tysięcy godzin przy zasilaniu prądem 1.2 A i 120°C.

Jak podaje producent, jasność Oslon Black Flat LED jest od 2 do 5 razy większa niż diod LED w produktach konkurencyjnych. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie wielkości soczewek, a tym samym projektowanie mniejszych lamp, co daje projektantom większą swobodę w ich umieszczeniu w samochodzie.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium