28 wrz 2012 / Optogan /

Optogan oświetla boiska sportowe na Malcie

Czternastego września w Pembroke na Malcie oddano do użytku odnowione boisko Luxol Sport. W uroczystości inauguracyjnej wzięli udział m.in. prezes maltańskiego Związku Piłki Nożnej - Norman Darmanin Demajo, Pieter Bregman, oficjalny dystrybutor firmy Optogan na Malcie i Ove Sörensen, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w Optogan.

Otwarcie unowocześnionego boiska miało miejsce podczas wieczornego meczu pomiędzy zespołami drugiej Ligii Gharghur oraz San Gwann. Grę uprzyjemniło nowe dynamiczne oświetlenie firmy Optogan DSF (Dynamic Sport Field). Dzięki zmodernizowanym systemom oświetleniowym, drużyny mogą teraz rozgrywać mecze również w porze wieczorowej, korzystając wraz z widzami ze wszystkich zalet doskonałej jakości, spójnego światła.  

oświetlenie boiska

Nowe oświetlenie o natężeniu 280 luksów odznacza się znacznie wyższą wydajnością w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, którego natężenie wynosiło zaledwie 96 luksów. Dzięki systemowi DSF oświetlenie stadionu może być sterowane i dynamicznie zmieniane z płytą boiska oświetloną w 50-70% podczas treningów i w 100% podczas rozgrywek meczów. Przewiduje się, że dzięki energooszczędnym opcjom oświetleniowym zużycie energii zostanie zredukowane z 35.2KWh do 27,2KWh.

Nowy system kieruje światło wyłącznie tam, gdzie to konieczne, eliminując wyciek światła. Dodatkową zaletą jest to, że w odróżnieniu od tradycyjnych metalohalogenkowych źródeł światła, oświetlenie LED może być wielokrotnie włączane i wyłączane bez konieczności czekania na schłodzenie.

Ove Sörensen, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w Optogan tak scharakteryzował potencjał nowego systemu: “Dynamic Sport Field Lighting od Optogan stawia sport w centrum uwagi. Nie musi jednak być stosowany wyłącznie do oświetlenia boisk piłkarskich, ale może służyć wielu innym celom, jak oświetlenie kortów tenisowych, boisk do hokeja, małych boisk sportowych, jak również boisk przyhotelowych. System DSF gwarantuje kontrolę wycieku światła i pomaga zmniejszyć rachunki za elektryczność. Innymi słowy, oświetlenie DSF jest wielofunkcjonalnym produktem przeznaczonym do oświetlania zarówno dużych, jak i małych obszarów”.

Pieter Bregman  również podkreślił multifunkcjonalność systemu DSF: “Mimo że oświetlenie LED DSF zostało zainstalowane na boisku piłkarskim, to może ono być wykorzystywane na wiele sposobów! Mam na myśli różne rodzaje obiektów sportowych zarówno dużych i małych, parkingi samochodowe, place zabaw i wiele innych przestrzeni”. 

Oczekiwany okres zwrotu inwestycji wynosi około 5 lat, w zależności od ilości meczów i sesji treningowych odbytych na boisku. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium