24 wrz 2012 / Ledecco /

Ledecco prezentuje pierwszy produkt z nowej seriI

Źródła światła LED, choć szybko zdobywają przychylność klientów, póki co wciąż są na naszym rynku nowinką, z czym wiąże się stosunkowo mała wiedza powszechna oraz wątpliwości przy decyzji o wyborze takiego, a nie innego rozwiązania w zakresie oświetlenia. Nic dziwnego, bowiem technologia LED największe osiągnięcia zanotowała na przestrzeni ostatnich kilku lat, co czyni z niej najlepiej rokujący kierunek dla rozwoju oświetlenia w przyszłości.

Czy LED nadaje się na oświetlenie ogólne do mieszkania?

W większości poradników i artykułów mających na celu przybliżenie konsumentom najważniejszych cech źródeł światła opartych na technologii LED podkreśla się ich liczne zalety, z których najważniejszymi są energooszczędność, trwałość oraz wydajność znacznie przekraczającą tradycyjne oświetlenie. Przeciętnie lampa wykonana w technologii LED to oszczędność energii sięgająca 80% w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, zaś skuteczność mierzona w ilości lumenów uzyskanych z jednego Wat jest – w zależności od parametrów – jest od 4 do 6 razy wyższa niż w przypadku żarówek halogenowych. Zwykle spotkać się można także z opiniami, według których źródła LED są odporne na uderzenia, charakteryzują się niską emisją ciepła, a dzięki dostępności barw światła i pełnej kompatybilność z istniejącymi oprawami oświetleniowymi dają nieograniczone wręcz możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Do wad zalicza się się głównie wysoką cenę instalacji. To prawda, cena samego źródła jest wyższa, ale właściwość tę należy zawsze rozpatrywać w kontekście znaczących oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, oraz biorąc pod uwagę czas życia produktu przewidziany na ok. 30 000 godzin.

LED w domu w zależności od potrzeb

Konsument łatwo natknie się także na informacje, zgodnie z którymi lampy LED emitują tylko zimne światło, a nawet jeśli emitują ciepłe to są znacznie droższe, lub nie nadają się do zastosowania w mieszkaniu ze względu na wąski kąt świecenia. Otóż źródła świecące ciepłym światłem są na naszym rynku jak najbardziej dostępne, a kąt świecenia lampy zależy od zastosowanej przy jej konstrukcji obudowy i soczewki. Jednym z obszarów, w którym występuje najwięcej wątpliwości i pytań jest odpowiednie przeznaczenie dla ledówek, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń mieszkalnych. Natomiast możliwości zastosowania tej technologii są ogromne i różnorodne, tylko uzależnione od wyboru sprzętu o odpowiednich parametrach. Dziś możliwości oświetleniowe LED to aranżacja wnętrz, eksponowanie mebli, nadawanie charakteru pomieszczeniom, oświetlenie punkowe i akcentujące, a zarazem zastosowanie ogólne: czyli równomierne, niezawodne i do tego bardzo oszczędne oświetlenie wnętrz.

LEDECCO DOMO GU10 5W

Domo Led: szeroki kąt świecenia dla równomiernego oświetlenia ogólnego

Oświetlenie LED o szerokim kącie rozsyłu światła to rozwiązanie problemu równomiernego oświetlenia pomieszczeń. Firma Ledecco dostrzegając zapotrzebowanie klientów na tego typu zastosowanie w zakresie oświetlenia domów i mieszkań zaprojektowała i wyprodukowała Domo Led GU10 o kącie rozsyłu światła wynoszącym 100º. Domo Led GU10 o mocy 5W to doskonała alternatywa dla klientów pragnących uzyskać efekt jasnego, równomiernego, a zarazem oszczędnego i bezawaryjnego oświetlenia ogólnego we wnętrzach. Produkt jest odpowiednikiem halogenu o mocy 25W na trzonku GU10, stanowiąc jego kompatybilny zamiennik. Barwa światła do wyboru – zimna lub ciepła daje możliwość aranżacji wnętrza w zależności od upodobań, a wyjątkowa nawet jak na źródło LED niezawodność tego w pełni polskiego produktu to wygoda bezawaryjnej instalacji na lata.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium