LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
24 wrz 2012 / Ledecco /

Ledecco prezentuje pierwszy produkt z nowej seriI

Źródła światła LED, choć szybko zdobywają przychylność klientów, póki co wciąż są na naszym rynku nowinką, z czym wiąże się stosunkowo mała wiedza powszechna oraz wątpliwości przy decyzji o wyborze takiego, a nie innego rozwiązania w zakresie oświetlenia. Nic dziwnego, bowiem technologia LED największe osiągnięcia zanotowała na przestrzeni ostatnich kilku lat, co czyni z niej najlepiej rokujący kierunek dla rozwoju oświetlenia w przyszłości.

Czy LED nadaje się na oświetlenie ogólne do mieszkania?

W większości poradników i artykułów mających na celu przybliżenie konsumentom najważniejszych cech źródeł światła opartych na technologii LED podkreśla się ich liczne zalety, z których najważniejszymi są energooszczędność, trwałość oraz wydajność znacznie przekraczającą tradycyjne oświetlenie. Przeciętnie lampa wykonana w technologii LED to oszczędność energii sięgająca 80% w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, zaś skuteczność mierzona w ilości lumenów uzyskanych z jednego Wat jest – w zależności od parametrów – jest od 4 do 6 razy wyższa niż w przypadku żarówek halogenowych. Zwykle spotkać się można także z opiniami, według których źródła LED są odporne na uderzenia, charakteryzują się niską emisją ciepła, a dzięki dostępności barw światła i pełnej kompatybilność z istniejącymi oprawami oświetleniowymi dają nieograniczone wręcz możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Do wad zalicza się się głównie wysoką cenę instalacji. To prawda, cena samego źródła jest wyższa, ale właściwość tę należy zawsze rozpatrywać w kontekście znaczących oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, oraz biorąc pod uwagę czas życia produktu przewidziany na ok. 30 000 godzin.

LED w domu w zależności od potrzeb

Konsument łatwo natknie się także na informacje, zgodnie z którymi lampy LED emitują tylko zimne światło, a nawet jeśli emitują ciepłe to są znacznie droższe, lub nie nadają się do zastosowania w mieszkaniu ze względu na wąski kąt świecenia. Otóż źródła świecące ciepłym światłem są na naszym rynku jak najbardziej dostępne, a kąt świecenia lampy zależy od zastosowanej przy jej konstrukcji obudowy i soczewki. Jednym z obszarów, w którym występuje najwięcej wątpliwości i pytań jest odpowiednie przeznaczenie dla ledówek, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń mieszkalnych. Natomiast możliwości zastosowania tej technologii są ogromne i różnorodne, tylko uzależnione od wyboru sprzętu o odpowiednich parametrach. Dziś możliwości oświetleniowe LED to aranżacja wnętrz, eksponowanie mebli, nadawanie charakteru pomieszczeniom, oświetlenie punkowe i akcentujące, a zarazem zastosowanie ogólne: czyli równomierne, niezawodne i do tego bardzo oszczędne oświetlenie wnętrz.

LEDECCO DOMO GU10 5W

Domo Led: szeroki kąt świecenia dla równomiernego oświetlenia ogólnego

Oświetlenie LED o szerokim kącie rozsyłu światła to rozwiązanie problemu równomiernego oświetlenia pomieszczeń. Firma Ledecco dostrzegając zapotrzebowanie klientów na tego typu zastosowanie w zakresie oświetlenia domów i mieszkań zaprojektowała i wyprodukowała Domo Led GU10 o kącie rozsyłu światła wynoszącym 100º. Domo Led GU10 o mocy 5W to doskonała alternatywa dla klientów pragnących uzyskać efekt jasnego, równomiernego, a zarazem oszczędnego i bezawaryjnego oświetlenia ogólnego we wnętrzach. Produkt jest odpowiednikiem halogenu o mocy 25W na trzonku GU10, stanowiąc jego kompatybilny zamiennik. Barwa światła do wyboru – zimna lub ciepła daje możliwość aranżacji wnętrza w zależności od upodobań, a wyjątkowa nawet jak na źródło LED niezawodność tego w pełni polskiego produktu to wygoda bezawaryjnej instalacji na lata.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.