14 wrz 2012 / Osram /

Osram dostawcą energooszczędnego oświetlenia na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014

Ekspert w oświetleniu dużych obiektów sportowych – Osram - wyposażył Arenę Corinthians w Sao Paulo, na której odbędzie się mecz otwarcia Mundialu 2014, w swoją najnowocześniejszą energooszczędną technologią oświetleniową.

Główną atrakcją ma być zewnętrzna fasada przekształcona w największy na świecie stadionowy ekran LED.  “W Sao Paulo, Osram ponownie potwierdza swoją biegłość w oświetlaniu obiektów sportowych. Nie przestraszyliśmy się surowych wymagań narzuconych przez FIF-ę, przeciwnie: nasze nowoczesne rozwiązania oświetleniowe zdecydowanie wyprzedziły oczekiwania organizatorów”, powiedział Klaus-Günter Vennemann prezes Osram General Lighting. 

Europejskie kwalifikacje do Pucharu Świata 2014 dopiero rozpoczęły się, ale już teraz jest oczywiste, że drużyna Niemiec, będzie chciała zakończyć rundę kwalifikacyjną jako zdobywcy pierwszego miejsca w grupie, dlatego Osram dołoży wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki turniejowe na Mistrzostwa świata 2014 w Brazylii i wyposażyć arenę w Sao Paulo, na której 12 czerwca 2014 r. odbędzie się mecz otwarcia, w najbardziej innowacyjne stadionowe oświetlenie. Rozwiązania oświetleniowe od monachijskiego producenta oświetlenia zapewniły dotąd niezapomniane chwile podczas Pucharu Świata 2010 w Afryce Południowej i Mistrzostw Europy 2012, odbywających się w Polsce i na Ukrainie.  

Najnowocześniejsze oświetlenie na potrzeby transmisji w jakości HD  
Wszystkie systemy i urządzenia oświetleniowe będą pochodziły z jednego źródła – od oświetlenia fasady do wewnętrznych świateł do systemu reflektorów oświetlających boisko. Dzięki zainstalowaniu ponad 350 świateł przez spółkę zależną Siteco w połączeniu z metalohalogenkowymi lampami od Osram, monachijski producent wyprzedza najwyższe standardy określone przez FIF-ę dotyczące jakości oświetlenia boisk sportowych. “Innowacyjne technologie od Osram zapewniają najnowocześniejsze oświetlenie boisk i gwarantują doskonały obraz w jakości HD. Nasze produkty oferują nawet do 50% większą wydajność niż opisana w specyfikacji FIF-y”, twierdzi Klaus-Günter Vennemann. 

oświetlenie stadionów

Stadionowa fasada z gigantycznym ekranem LED 
Panel LED na zewnętrznej fasadzie areny w Sao Paulo ma mierzyć 170 m długości i 20 m wysokości i umożliwiać wyświetlanie obrazów, szczegółowych wyników, a nawet odtwarzanie plików wideo. Około 840 świateł LED z 34,000 diodami LED od Traxon - spółki zależnej Osram, sprawi że będzie to największy ekran stadionowy na świecie. Wewnątrz stadionu znajdą się  cztery ekrany LED wysokiej rozdzielczości mierzące od 30 m do 7.5 m, które będą wyświetlać bieżące wyniki lub prezentować obrazy w systemie slow-motion. 

oświetlenie stadionów

Energooszczędność pomimo najwyższego poziomu jasności
Oświetlenie zastosowane do oświetlenia boiska, generujące światło o natężeniu 5,000 luksów jest prawie dwukrotnie bardziej intensywne niż oświetlenie zastosowane np. do oświetlenia Allianz Arena w Monachium. Dodatkowo zastosowane energooszczędne technologie wymagają znacznie mniej punktów świetlnych niż konwencjonalne technologie oświetleniowe. Wszystko to pomoże to nie tylko ograniczyć koszty związane z

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium