24 sie 2012 / Osram /

Osram i Samsung osiągają porozumienie w sprawie pozwów patentowych LED

osram samsung

Firmy Osram i Samsung Electronics osiągnęły porozumienie w sprawie naruszeń praw patentowych. Pozwy patentowe zostały złożone m.in. w Niemczech, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Strony zobowiązały się wycofać wszystkie pozwy tak szybko jak to możliwe, aby porozumienie mogło zostać  sfinalizowane do końca sierpnia 2012. W ramach ugody strony zawarły porozumienie licencyjne dotyczące portfolio produktów LED. Strony podpisały również oddzielny protokół  dotyczący zbadania możliwości wspólnego rozwoju przyszłych produktów opartych na LED. 

“Cieszymy się, że wkraczamy z Samsung w nowy obszar konkurencji opartej na partnerstwie. Szanujemy prawa własności intelektualnej innych firm, a naszą polityką jest osiąganie porozumień licencyjnych z innymi producentami LED. Dlatego też, doceniamy pozasądową ugodę z firmą Samsung,” powiedział Wolfgang Dehen, prezes OSRAM AG.
 “Teraz, kiedy sprawa patentów jest już za nami, mamy nadzieję na budowanie strategicznych stosunków z OSRAM na wielu różnych frontach. Wierzymy, że dzięki porozumieniu obie firmy zyskały możliwość znaczącego wkładu w przemysł LED i będą mogły oferować klientom coraz lepsze produkty,” powiedział Namseong Cho, wiceprezes i dyrektor generalny ds. LED w Samsung Electronics.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium