10 sie 2012 / Osram /

Osram Opto wypuścił Oslon Signal dla pojazdów służb ratowniczych

Osram Opto Semiconductors wypuścił Oslon Signal, nową LED generującą najjaśniejsze na rynku niebieskie światło.  Nowa dioda może być sterowana skrajnie wysokim prądem wytwarzając przy tym mocne i jasne niebieskie światło mające szczególne znaczenie w oświetleniu pojazdów służb uprzywilejowanych.

Oslon Signal

Oslon Signal generuje niebieski kolor na bezprecedensowym poziomie jasności strumienia świetlnego 52 lm przy prądzie 350 mA.  Długość fali wytwarzanej przez diodę to 472 nm. Urządzenie charakteryzuje się skrajnie kompaktowymi wymiarami – zaledwie 3x3mm, a dzięki ceramicznemu podłożu i silikonowym soczewkom jest trwałe i odporne na starzenie się. Kąt promieniowania soczewki wynosi 80° i zapewnia wysoce symetryczny strumień świetlny. Oslon Signal mogą być z łatwością montowane również w istniejących aplikacjach oświetleniowych pojazdów uprzywilejowanych, zapewniając znacząco jaśniejsze oświetlenie sygnalizacyjne.
„Naszym pracownikom udało się w bardzo krótkim czasie dwukrotnie zwiększyć jasność niebieskich diod LED i dostarczyć najjaśniejszy produkt w tym sektorze. Dzięki temu możemy przyczynić się do poprawy  bezpieczeństwa na drogach, ponieważ pojazdy uprzywilejowane będą dłużej i lepiej widoczne”, powiedział Jennifer Rieder, kierownik ds. marketingu w Osram Opto Semiconductors. Rodzina Oslon składa się z diod czerwonych, żółtych, zielonych i białych. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium