31 lip 2012 / Verbatim /

Nowa linia lamp LED firmy Verbatim

Z powodu całkowitego wycofania konwencjonalnych żarówek z rynków Unii Europejskiej od 1 września bieżącego roku, firma Verbatim przedstawiła kompletną rodzinę ekonomicznych, zamiennych lamp LED dla gospodarstw domowych. Zaprojektowano je w celu zaspokojenia rosnącego popytu na niezawodne, dobre jakościowo i energooszczędne oświetlenie. 

lampy LED

Lampy LED, działające nawet przez 25 lat, zapewniają 85-procentową oszczędność energii w porównaniu z konwencjonalnymi typami lamp o porównywalnej jasności. Zaprojektowano je jako bezpośredni, niedrogi zamiennik żarówek, lamp halogenowych i świetlówek kompaktowych (CFL) przeznaczony do ogólnych zastosowań. Nowa linia firmy Verbatim składa się z 13 produktów, w tym lamp LED zastępujących żarówki Classic A, żarówki świecowe Classic B, żarówki kroplowe oraz reflektory do oprawek MR16 GU5.3 i PAR16. Temperatura barwowa mieści się w zakresie od 2700 do 3000K, a każdy model ma minimalny współczynnik oddawania barw (CRI) równy 80. Konsumenckie lampy LED Verbatim mają charakterystyczne, zielone opakowania i są dostępne w internetowym sklepie firmy oraz w sprzedaży hurtowej i detalicznej.

Technologia LED to energooszczędna alternatywa dla konwencjonalnych żarówek. W porównaniu z lampami fluoroscencyjnymi, lampy LED mają pięciokrotnie większą żywotność, włączają się natychmiast i nie zawierają niebezpiecznych materiałów, takich jak rtęć - powiedziała Jeanine Chrobak-Kando, kierownik ds. rozwoju biznesowego, LED EUMEA.

Verbatim lampy LED

Nowe linia lamp LED Verbatim obejmuje:

  • Zamienniki żarówek Classic A. Cechują się poborem mocy od 4 do 11 W i zastępują konwencjonalne żarówki o mocy od 25 do 60 W. Model 11 W zapewnia strumień świetlny 810 lumenów, a model 4 W — 250 lumenów. 
  • Zamienniki żarówek Classic B przeznaczone są do oświetlenia ogólnego i otaczającego, szczególnie odpowiedniego do lamp nocnych i stołowych. Przezroczysty model 3,5 W zastępuje tradycyjną żarówkę 15 W, a nieprzezroczysta wersja 4 W jest alternatywą dla żarówki 25 W. Dostępne są również dwie kroplowe lampy LED 4 W. 
  • Reflektory MR16. Model o mocy 4 W ma wiązkę świetlną o kącie 20°, a wersja 6 W — o kącie 25°. Oba reflektory nadają się idealnie do wyróżniania dzieł sztuki w salonie albo do oświetlenia akcentowego w łazience. W Europie oświetlenie domów pochłania około 20 proc. całego zużycia elektryczności. Przejście na zaawansowaną technologię LED firmy Verbatim, za którą stoją dekady doświadczeń macierzystej firmy Mitsubishi Chemical Corporation, pozwoli znacznie ograniczyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium