LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
25 lip 2012 / Schreder /

Most Karola w Pradze oświetlony przez Schreder

Most Karola to słynny punkt orientacyjny i zarazem atrakcja turystyczna Pragi. Aż do XIX w. był jedynym mostem w tym mieście. Mający ponad 500 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości most spoczywa na 16 przęsłach z osłonami chroniącymi przed lodem. To wyjątkowo ruchliwe miejsce czeskiej stolicy za dnia, o konstrukcji w stylu gotyckim wraz z niezliczonymi rzeźbami zasługiwało na stworzenie wyjątkowej iluminacji przyciągającej pięknem w nocy.

oświetlenie mostu karola

Udana misja z naświetlaczami firmy Schréder!

Łuki mostu oświetlają naświetlacze Noctis Linea wyposażone w antyodblaskową siatkę i świetlówki, wytwarzając rozproszone, białe światło, które podkreśla konstrukcję mostu. Przód mostu oświetlony jest 1 naświetlaczem ART04 LED i 2 naświetlaczami Neos 2 zainstalowanymi na osłonach chroniących przed lodem. Rzeźby na moście podświetlone są dynamicznymi naświetlaczami LED stworzonymi specjalnie dla tego mostu tak, aby były całkowicie niewidoczne. Te stworzone na miarę naświetlacze wyposażono w kombinację 27 neutralnych i ciepłobiałych źródeł LED oraz system dynamicznej zmiany barw sterowany za pomocą protokółu DMX. Rzeźba rycerza Bruncvika, jeden z najsłynniejszych posągów na moście oświetlona jest naświetlaczem ART004 LED, zaś rzeźba Karola IV 8 naświetlaczami Terra Midi. Nowa koncepcja oświetleniowa sprawia, że Most Karola wyróżnia się w nocy, tworząc efektowny akcent godny tego zabytku! 

oświetlenie mostu karola

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.