LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
5 sie 2012 / GE Lighting /

Tower Bridge oświetlony LED na Igrzyska Olimpijskie 2012

W celu uczczenia letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, które odbędą się w Londynie między 27 lipca a 12 sierpnia, jeden z najsłynniejszych mostów świata – londyński Tower Bridge został przystrojony w nową szatę. 

Stało się to możliwe dzięki podpisaniu nowatorskiej umowy pomiędzy burmistrzem Londynu,  City of London Corporation oraz sponsorami olimpiady - firmami GE i EDF. Dzięki nowemu systemowi okablowania i nowemu oświetleniu udało się uwydatnić charakterystyczne cechy architektoniczne budowli. Łącznie zainstalowano 1800 specjalnych, energooszczędnych lamp LED, 2000 metrów energooszczędnych liniowych świetlówek LED, 5000 metrów przewodów i 1000 skrzynek przyłączowych. Ostateczne zezwolenia na projekt zostały wydane w listopadzie 2011 r., po czym natychmiast rozpoczęto prace nad instalacją nowego systemu. Dzięki technologii LED udało się obniżzużycie energii o 40%. 

Tower Bridge oświetlenie

W czasie trwania Igrzysk Olimpijskich na Tower Bridge zawisną olbrzymie symbole kół olimpijskich i paraolimpijskich znaków Agito. Mieszkańcy Londynu będą czerpać korzyści z umowy długo po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich, ponieważ nowy system będzie działał przez 25 lat.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.