5 sie 2012 / GE Lighting /

Tower Bridge oświetlony LED na Igrzyska Olimpijskie 2012

W celu uczczenia letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, które odbędą się w Londynie między 27 lipca a 12 sierpnia, jeden z najsłynniejszych mostów świata – londyński Tower Bridge został przystrojony w nową szatę. 

Stało się to możliwe dzięki podpisaniu nowatorskiej umowy pomiędzy burmistrzem Londynu,  City of London Corporation oraz sponsorami olimpiady - firmami GE i EDF. Dzięki nowemu systemowi okablowania i nowemu oświetleniu udało się uwydatnić charakterystyczne cechy architektoniczne budowli. Łącznie zainstalowano 1800 specjalnych, energooszczędnych lamp LED, 2000 metrów energooszczędnych liniowych świetlówek LED, 5000 metrów przewodów i 1000 skrzynek przyłączowych. Ostateczne zezwolenia na projekt zostały wydane w listopadzie 2011 r., po czym natychmiast rozpoczęto prace nad instalacją nowego systemu. Dzięki technologii LED udało się obniżzużycie energii o 40%. 

Tower Bridge oświetlenie

W czasie trwania Igrzysk Olimpijskich na Tower Bridge zawisną olbrzymie symbole kół olimpijskich i paraolimpijskich znaków Agito. Mieszkańcy Londynu będą czerpać korzyści z umowy długo po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich, ponieważ nowy system będzie działał przez 25 lat.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium