22 mar 2012 / Philips /

LED w Supermarkecie

oswietlenie_LED_w_supermarkecie

„Oświetlenie LED firmy Philips to ekologiczne rozwiązanie, obniżające koszty operacyjne i zachęcające klientów do zakupów w komfortowych warunkach.” Krzysztof Jeznach, Kierownik sklepu Piotr i Paweł.

Projekt

Piotr i Paweł to ogólnopolska sieć sklepów spożywczych, która w sprzedaży kieruje się zasadą, że klienci i ich potrzeby są najważniejsze. W ciągu 20 lat istnienia firmy, powstało ponad 80 sklepów w 49 miastach w całej Polsce. W nowo otwieranym sklepie Piotr i Paweł w Józefosławiu k. Warszawy, Philips otrzymał zadanie przygotowania „pod klucz” systemu oświetlenia mebli chłodniczych. Oczekiwano zastosowania energooszczędnych rozwiązań, które będą spójną częścią całego oświetlenia sklepu. Chodziło o uzyskanie efektu dedykowanego oświetlenia w ekspozycji towarów w meblach chłodniczych, aby całość tworzyła miękkie, ciepłe i komfortowe oświetlenie sklepu, przyjazne klientom. Ponadto inwestor oczekiwał, aby okres zwrotu inwestycji był poniżej 3 lat.

Philips poprowadził całe przedsięwzięcie kompleksowo - od początku do końca, przy ścisłej współpracy z inwestorem. Firma zaprojektowała rozwiązania, przeprowadziła rzetelną analizę opłacalności, dostarczyła i zainstalowała produkty, koordynując wszystkie etapy projektu. Zastosowano najnowsze oświetlenie Philips Affinium LED, przeznaczone do oświetlania mebli chłodniczych, co pozwoliło na uzyskanie wysokich parametrów energooszczędności i równomiernej dystrybucji światła. Redukcja zużycia energii wynosi do 70%, natomiast czas eksploatacji produktów Philips Affinium LED to 10 lat. Nowy produkt zastąpił dotychczas używane w sieci świetlówki liniowe.

Rozwiązanie

Nowe rozwiązanie oświetleniowe Philips Affinium LED do mebli chłodniczych, to sztandarowy produkt w „zielonym portfolio” produktów Philips. Nowe oświetlenie pozwoliło na lepszą prezentację i ekspozycję towarów w lodówkach. Ponadto obniżono generowane ciepło, które powstaje przy oświetlaniu żywności, co zwiększa trwałość produktów. Uzyskano bardzo dobre efekty wizualne (oświetlenie akcentujące), które są spójne z całą koncepcją oświetlenia sklepu oraz filozofią sieci. Bliska współpraca z inwestorem oraz skuteczna komunikacja, pozwoliły na precyzyjne dopasowanie rozwiązań do zakładanych oczekiwań. Stworzono korzystny merchandising towarów w meblach chłodniczych, przy niższych kosztach operacyjnych. Zastosowanie nowoczesnej technologii, pozwoliło na połączeniu dwóch elementów – wysokiej jakości oświetlenia i redukcji zużycia energii, potrzebnej do chłodzenia produktów spożywczych. Philips przygotował i zastosował kompleksowe rozwiązania, organizując cały projekt od przygotowania do jego realizacji oraz kontynuując współpracę po wdrożeniu.

Affinium LED - moduły serii 400

 

 Affinium LED - moduły serii 310

 

 

 

 

 

 

 

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium