LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
19 sty 2012 / LEDNEWS.PL /

Lampa LED w kształcie ludzkiego oka

Podczas 42-ego Tokyo Motor Show 2011 firma Koito Manufacturing przedstawiła oryginalny prototyp lampy samochodowej w kształcie ludzkiego oka. Dzięki wszechstronności w projektowaniu jaką dają diody LED lampa integruje funkcje świateł mijania, drogowych, pozycyjnych oraz kierunkowskazów.

Lampa LED w kształcie ludzkiego oka

Reflektor został nazwany "Ganriki" czyli w wolnym tłumaczeniu „potęga oka”. Pionowe rzędy mini-diod po stronie zderzaka oświetlają drogę z przodu i u dołu, z kolei LED-y horyzontalne, umieszczone na dole reflektora, świecą tylko do przodu. Najbardziej ciekawym elementem konstrukcji jest kierunkowskaz - żółty fragment widoczny na zdjęciu. Aby wzmocnić emitowane światło, producent odlał konstrukcję z poliwęglanu akrylu. Dzięki temu cała ścieżka przewodząca światło emituje błysk w stronę jezdni. Póki co nie ma informacji w jakich modelach samochodu będzie można zobaczyć takie "groźne" oświetlenie LED.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.