LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
19 sty 2012 / Osram /

Diody Osram Oslon SSL

Najnowsze diody  Oslon SSL firmy OSRAM Opto Semiconductors dostarczają do 20% więcej światła niż poprzednie modele i oferują lepszą stabilność cieplną, szczególnie w wersji Hyppered (660nm). Za wzrostem wydajności stoją najnowsze osiągnięcia w technologii czipa (Indium-Gallium-Aluminum-Phosphide (INGaAlP)). Mocne, wydajne o długiej żywotności źródła światła są ogromnie ważne dla systemów oświetleniowych, które działają przez wiele godzin dzień i noc, takich jak ogrodnictwo komercyjne, oświetlenie architektoniczne czy w końcu oświetlenie sceniczne.  Najnowszy rozwój czipa czyni nową generację diod Oslon jeszcze bardziej atrakcyjną jako źródło światła, oferującą wysoką wydajność i dobrą stabilność cieplną, w połączeniu z  niską rezystancją  termiczną 7 K/W.

osram oslon

W zależności od długości fal (590 nm - 660 nm) nowe LEDy osiągają wzrost mocy od 10 do 20 %. Sztandarowym produktem jest wersja Hyppered (660nm), która osiąga 20% wzrostu. Z jasnością sięgającą 400 mW przy prądzie 400 mA dioda LED jest znacznie lepsza od swoich poprzedników. Przekształca ona 46% prądu na światło. Przy prądzie 350 mA osiąga imponujące 355 mW, co odpowiada współczynnikowi konwersji 49%. Co więcej, LED ma długą żywotność: przy prądzie 700 mA i w temperaturze 80°C osiąga trwałość do ponad 100,000 godzin (L70/B50).

Mniej diod potrzebnych do osiągnięcia tego samego poziomu jasności. W zastosowaniu praktycznym oznacza to, że mniej diod będzie potrzebnych do osiągnięcia określonego poziomu jasności, lub że tę samą ilość diod będzie można wykorzystać w produkcji wyższej jasności. Martin Wittman, Marketing Manager przy Osram Opto Semiconductors wyjaśnia: „Większy wzrost poziomu jasności pozwoli naszym klientom odnieść wymierne korzyści, ponieważ dzięki niemu okres zwrotu z inwestycji ulega skróceniu. Ponadto w ogrodnictwie komercyjnym, na przykład, stosowanie systemu oświetlenia wykorzystującego diody LED skutkować będzie dużymi oszczędnościami na zużyciu energii, a tym samym obniżeniem kosztów energii elektrycznej.” Dzięki kompaktowym wymiarom (3mmx3mm) i wyborze soczewki, z kątem rozsyłu 80° lub 150° diody Oslon SLL są szczególnie dobre dla tworzenia struktur klastrowych. W połączeniu z diodami LED Deepblue (450 nm), oferują jasny kolor skrojony na miarę wymagań ogrodnictwa komercyjnego.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.