LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
14 sty 2012 / ELGO /

AR111-G53 z diodami XP-E firmy Cree od Elgo

Seria energooszczędnych źródeł światła LED typu AR111-G53 marki ELGO, zamienników żarówek halogenowych AR111 z trzonkiem G53, powiększyła się o cztery kolejne modele wyposażone w diody świecące XP-E firmy Cree. Do tej pory w skład serii AR111-G53 wchodziły modele wyposażone w 144 diody typu SMD lub 9 diod Power LED typu XP-G firmy Cree. Nowe modele to wykonania z 9 diodami Power LED typu XP-E firmy Cree.

Elgo-AR111_G53

Obudowa lamp ma formę aluminiowego odlewu, który w tylnej części jest gęsto użebrowany. Użebrowanie to pełni rolę radiatora odbierającego ciepło emitowane przez diody podczas pracy. We wnętrzu obudowy, na płytce posadowione są diody LED. W lampach z diodami Power LED typu Cree XP-G i XP-E, na diodach umieszczony jest element z metalizowanego tworzywa sztucznego, w którym dla każdej z diod ukształtowany został indywidualny odbłyśnik, zapewniający kąt rozsyłu wiązki światła równy 24°. Całość zamknięta jest przezroczystym kloszem. W drugim wykonaniu lampy, we wnętrzu aluminiowej obudowy umieszczono płytkę z diodami typu SMD. W tej wersji diody nie posiadają odbłyśników. Lampa jest zamknięta mlecznym kloszem rozpraszającym, a jej kąt rozsyłu wiązki światła jest szeroki i wynosi około 110°. Klosze osłaniające diody mocowane są do obudowy przy pomocy aluminiowego pierścienia. Obudowa i pierścień dociskający malowane są proszkowo na kolor biały lub szary. Źródła AR111-G53 zasilane są prądem zmiennym lub stałym o napięciu 12 V i pobierają moc 11 W. Lampy oferowane są w wersjach o dziennej, neutralnej i ciepłej barwie światła białego. Ich ważną zaletą jest wysoka trwałość rzędu 50 000 godzin.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.