24 lis 2011 / Osram /

Warszawski most oświetlony przez OSRAM

Osram most średnicowy

Most Średnicowy w Warszawie to element głównej arterii kolejowej stolicy i jednocześnie najszybsza droga na Stadion Narodowy. Chcąc wpisać się w nową estetykę obszarów okołostadionowych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – właściciel mostu – zleciły firmie OSRAM wykonanie oświetlenia kratownic mostowych lampami LED RGB. Półkilometrowy obiekt zyskał dzięki temu niecodzienną iluminację.

Oferta OSRAM (zarówno w zakresie produktów, jak i sterowania oświetleniem) pozwala na łatwe i szybkie tworzenie scen oświetleniowych, także na obiektach architektonicznych. Umożliwiło to zaprogramowanie na moście zarówno oświetlenia statycznego, jak i dynamicznych scen świetlnych uruchamianych zgodnie z wprowadzonym kalendarzem, w systemie godzinowym.

– Przygotowanie tak niecodziennego projektu wymagało dużego zaangażowania obu stron – mówi Kazimierz Peryt, Dyrektor Projektu Euro 2012 w PKP PLK S.A. – Z jednej strony niewielki budżet, a z drugiej konieczność wpisania się w otoczenie pięknie oświetlonego stadionu i podświetlonych sąsiednich mostów, było ogromnym wyzwaniem. Razem z Wykonawcą – firmą OSRAM, spędziliśmy przy moście wiele wieczorów na ustawianiu lamp, tak, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. Mamy satysfakcję, że Warszawiacy docenili nową estetykę Mostu Średnicowego i nadzieję, że będzie on jednym z symboli Warszawy w czasie Euro 2012.

- Pokazaliśmy, że nowoczesna iluminacja obiektów może być w stosunkowo łatwy sposób wykorzystywana do akcentowania aktualnych wydarzeń, jak np. mecze piłkarskie i inne imprezy. Cieszymy się że OSRAM miał okazję zaprezentować część swoich możliwości - powiedział Janusz Mitko, Kierownik Działu Marketingu firmy OSRAM. – Równocześnie pokazaliśmy w ten sposób, że nasze rozwiązania można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Przy użyciu światła OSRAM może łatwo upiększać także przestrzeń publiczną. Oczywiście analogiczny projekt jak ten w Warszawie, możemy realizować także w innych miejscach, dopasowując ich symbole i emblematy, budujące ich dumę.

Zastosowane przy oświetleniu Mostu Średnicowego dla PKP PLK S.A. najnowsze rozwiązania programistyczne pozwalają na łatwą, zdalną zmianę kolorów i scen oświetlenia. Iluminacja będzie dodatkowo idealnie współgrała z sąsiednim Stadionem Narodowym, również iluminowanym przez OSRAM.

Osram most średnicowy

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium