LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
24 lis 2011 / Osram /

Warszawski most oświetlony przez OSRAM

Osram most średnicowy

Most Średnicowy w Warszawie to element głównej arterii kolejowej stolicy i jednocześnie najszybsza droga na Stadion Narodowy. Chcąc wpisać się w nową estetykę obszarów okołostadionowych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – właściciel mostu – zleciły firmie OSRAM wykonanie oświetlenia kratownic mostowych lampami LED RGB. Półkilometrowy obiekt zyskał dzięki temu niecodzienną iluminację.

Oferta OSRAM (zarówno w zakresie produktów, jak i sterowania oświetleniem) pozwala na łatwe i szybkie tworzenie scen oświetleniowych, także na obiektach architektonicznych. Umożliwiło to zaprogramowanie na moście zarówno oświetlenia statycznego, jak i dynamicznych scen świetlnych uruchamianych zgodnie z wprowadzonym kalendarzem, w systemie godzinowym.

– Przygotowanie tak niecodziennego projektu wymagało dużego zaangażowania obu stron – mówi Kazimierz Peryt, Dyrektor Projektu Euro 2012 w PKP PLK S.A. – Z jednej strony niewielki budżet, a z drugiej konieczność wpisania się w otoczenie pięknie oświetlonego stadionu i podświetlonych sąsiednich mostów, było ogromnym wyzwaniem. Razem z Wykonawcą – firmą OSRAM, spędziliśmy przy moście wiele wieczorów na ustawianiu lamp, tak, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. Mamy satysfakcję, że Warszawiacy docenili nową estetykę Mostu Średnicowego i nadzieję, że będzie on jednym z symboli Warszawy w czasie Euro 2012.

- Pokazaliśmy, że nowoczesna iluminacja obiektów może być w stosunkowo łatwy sposób wykorzystywana do akcentowania aktualnych wydarzeń, jak np. mecze piłkarskie i inne imprezy. Cieszymy się że OSRAM miał okazję zaprezentować część swoich możliwości - powiedział Janusz Mitko, Kierownik Działu Marketingu firmy OSRAM. – Równocześnie pokazaliśmy w ten sposób, że nasze rozwiązania można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Przy użyciu światła OSRAM może łatwo upiększać także przestrzeń publiczną. Oczywiście analogiczny projekt jak ten w Warszawie, możemy realizować także w innych miejscach, dopasowując ich symbole i emblematy, budujące ich dumę.

Zastosowane przy oświetleniu Mostu Średnicowego dla PKP PLK S.A. najnowsze rozwiązania programistyczne pozwalają na łatwą, zdalną zmianę kolorów i scen oświetlenia. Iluminacja będzie dodatkowo idealnie współgrała z sąsiednim Stadionem Narodowym, również iluminowanym przez OSRAM.

Osram most średnicowy

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.