27 lis 2011 / Wojnarowscy /

Centrum oświetlenia LED u Wojnarowskich

 Różnorodność zastosowań zintegrowanych opraw Spectrum LED Integra można oglądać w nowo otwartym Centrum Zastosowania Oświetlenia LED w siedzibie firmy Wojnarowscy w Katowicach.

W pomieszczeniu o powierzchni 70 m2 zamontowano ponad sto opraw w aranżacjach imitujących ich rzeczywiste zastosowanie. – Oprawy Spectrum LED Integra, które wypuściliśmy na rynek na początku tego roku, skierowane są do środowiska projektantów wnętrz i architektów. Utworzyliśmy własny dział, który zajmuje się projektowaniem oświetlenia na bazie naszych systemów pod konkretne inwestycje oraz podpowiada ciekawe rozwiązania osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za dobór opraw oświetleniowych. Centrum Zastosowania Oświetlenia LED będzie doskonałym miejscem do demonstracji bogactwa możliwości, jakie daje technologia LED – mówi prezes firmy Damian Wojnarowski. Centrum podzielono na strefy, w których światło wytworzyło specyficzny nastrój, nadało interesujący wygląd aranżowanej przestrzeni lub subtelnie podkreśliło charakter imitowanego miejsca. Przy pracach aranżacyjnych nadrzędnym celem było pokazanie, że sztuczne światło przestało być jedynie koniecznością i służyć do oświetlania miejsc, ale stało się niezwykle ważnym instrumentem do kreowania przestrzeni i nadawania miejscom niepowtarzalnego charakteru. „Dyskusje wokół oświetlenia LED, które obecnie się toczą, zdominowane są przez zagadnienia dotyczące parametrów, pomiarów i towarzyszące im pytania, czy diody LED mogą zastąpić żarówkę. Te kwestie są oczywiście fundamentalne, bo gwarantują wysoką jakość produktu. W przypadku opraw nie sposób jednak sprowadzić zagadnienia jakości do technicznego i, bądź co bądź, bezdusznego porównania. Ważnym aspektem są tutaj także emocje, ludzka wrażliwość oraz naturalna potrzeba obcowania z pięknem wydobywanym poprzez światło” – mówi Damian Wojnarowski.

Wojnarowscy

 Strefa Miasto

Na elewacjach kamienic zamontowane zostały wallwashery z serii Éclair oraz oprawy natynkowe z serii Torre i Salvi od tych najmniejszych, emitujących delikatną poświatę, po największe, malujące ścianę potężnym snopem światła, który może sięgać nawet kilku metrów.

Strefa Dom

Królują tutaj oprawy Lava, Spelly i Encanta. W tym przypadku mniejsze znaczenie ma samo oświetlenie, a chodzi bardziej o zaakcentowanie światłem pewnych przestrzeni i nadawanie płaskim powierzchniom nowych, niedostrzegalnych dotąd kształtów. Podświetlanie stopni schodów, oświetlanie łagodnym światłem ścian budynków o niższej zabudowie to tylko niektóre z możliwości, jakie są stwarzane przez te oprawy.

Wojnarowscy

Strefa Park

Nad strefą dominuje lampa parkowa Parisienne zamontowana na słupie oświetleniowym firmy Rosa. Do podświetlania małej architektury i terenów zielonych służą natomiast oprawy Aquatique, które dzięki możliwości regulacji o 360° tworzą niezapomniany spektakl światła i cienia. Na parkowym murku nieopodal ławki zostały zamontowane cztery naświetlacze emitujące światło białe i kolorowe.  

Wojnarowscy Oprawy LED Ogród

Strefa Ogród

Prawdziwą magię tego miejsca tworzą oprawy Flori służące do podświetlania krzewów i rabat kwiatowych, które po podświetleniu rzucają na ścianę zagadkowe cienie. Na podeście z kostki brukowej można sprawdzić efekty świetlne mocowanych w ziemi opraw z serii Lukka, Brique i Bossé.

Strefa Jubiler

Można tu zobaczyć feerię barw emitowanych przez filigranowe, lecz mocne oprawy Orea i Fiale, zamontowane w gablotach służących do ekspozycji biżuterii. Doskonałe, wręcz czyste światło dodaje biżuterii jeszcze większego blasku.

Wojnarowscy Oprawy LED Boutique

Strefa Boutique

Jest to żywy dowód na to, że systemy oświetleniowe LED mogą z powodzeniem zastąpić metalohalogeny, powszechnie stosowane w sklepach odzieżowych. Oprawy z serii Ceiline oraz zamontowane na szynoprzewodach oprawy Alvea świetnie oddają kolory ubrań prezentowanych na manekinach.   

Wojnarowscy

  

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium