17 lis 2013 / ACTE /

Acte partnerem firmy Helvar

Acte logo

W dniu 27 września 2013, podczas corocznego spotkania Hervar’s Distributor Meeting w Budapeszcie Acte Sp. z o.o. oraz Helvar Limited UK podpisały umowę dystrybucyjną nadającą Acte status Helvar’s System Partner.  Jest to najwyższy stopień partnera handlowego w Helvar świadczący o wysokich kompetencjach lokalnego zespołu oraz wysokiej wartości dodanej jaką dostarcza Acte w projektach integracyjnych sterowania oświetleniem. Z kolei Helvar jako silna marka na europejskim rynku oświetleniowym to dla Acte naturalne rozszerzenie kompetencji w M2M o nowy sektor aplikacyjny jak również komplementarność oferty zawierającej już energooszczędne rozwiązania kontroli dostępu od fińskiego dostawcy Idesco. System sterowania oświetleniem Helvar ma nowoczesną architekturę dostosowaną do współczesnych i przyszłych wymagań integratorów oraz użytkowników końcowych. Routery IMAGINE serii 9xx tworzą główne węzły sieci sterowania oświetleniem i pracują w standardzie Ethernet co umożliwia budowę rdzenia sieci w oparciu o IP. Te same routery odpowiadają za sterowanie scenariuszami oświetlenia tworząc lokalne podsieci tworzone w standardzie DALI jednocześnie koordynując i zarządzając pracą urządzeń wykonawczych takich jak: przekaźniki cyfrowe serii 49x, stateczniki elektroniczne serii 47x, regulatory serii 45x a nawet sensory i przełączniki. Innowacyjnym rozwiązaniem jest bezprzewodowa brama serii 434 obsługująca do dwudziestu przełączników enOcean eliminująca konieczność prowadzenia kabli w pomieszczeniach.

schemat Helvar

Ważnym elementem całego systemu są narzędzia programowe umożliwiające integrację rozwiązań na każdym etapie projektu. Mamy zatem:

Designer Software umożliwiający instalatorom projektowanie i zapisywanie scen oświetlenia.
Touch Studio Software umożliwiający integratorom udostępnienie funkcji sterowania systemem dla użytkowników końcowych.
uSee – interfejs użytkownika dla klientów końcowych umożliwiający automatyczne zbieranie statusów i monitorowanie systemu.
Biblioteki do NiagaraAX Framework® umożliwiające integrację systemu oświetleniowego z BMS.

Powyżej opisano jedynie główne moduły systemu sterowania oświetleniem Helvar jednak całe portfolio produktowe jest znacznie szersze i umożliwia podejście projektowe do praktycznie każdej aplikacji świetlnej: od pojedynczej sali konferencyjnej do skomplikowanych systemów w wielokondygnacyjnych biurowcach.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium