15 wrz 2011 / Philips /

LED’owe oświetlenie Philips na ulicach polskich miast

Warszawa oraz Gorzów Wielkopolski to miasta, których ulice – po raz pierwszy – zyskały nowe oświetlenie LED dostarczone przez Philips Lighting Poland. W porównaniu z tradycyjnymi lampami sodowymi, nowe systemy mogą przynieść nawet do 40% oszczędności energii, zapewniając jednocześnie porównywalną jakość światła.

lampy uliczne LED

Jeszcze do niedawna, możliwości technologii LED powodowały, że trudno było mówić o pełnoprawnych zamiennikach tradycyjnych, wysokoprężnych sodowych lamp ulicznych. Z tego powodu oprawy diodowe znajdowały najczęściej zastosowanie w oświetleniu alejek parkowych czy uliczek osiedlowych.

Wprowadzenie nowoczesnych opraw, opartych na źródłach diodowych o większej wydajności (skuteczność świetlna całej oprawy LED wraz z zasilaczem osiąga poziom 85lm/W) pozwala coraz częściej zastępować tradycyjne technologie. Jednym z najnowszych przykładów jest pierwsza na świecie autostrada oświetlona LED’ami: A44 w Holandii, w której wykorzystano oprawy Philips SpeedStar LED.

Oferowana przez Philips technologia LED trafiła również – po raz pierwszy – na ulice polskich miast: Warszawy i Gorzowa Wielkopolskiego. Na ulicy Szmaragdowej w Gorzowie zainstalowano dziesięć nowoczesnych energooszczędnych opraw drogowych z rodziny SpeedStar z 56 LED’owymi źródłami światła (moc całej oprawy to 70W). Czas pracy zainstalowanych w Gorzowie źródeł wynosi 50 tys. godzin, czyli ponad czterokrotnie dłuższej od lamp sodowych. LED’owe oprawy Philips zużywają również o 40% energii mniej.

Zastosowanie modułów LEDgine pozwoliło optymalnie dobrać optykę opraw, dzięki czemu udało się zmniejszyć ich liczbę - oprawy w Gorzowie zostały zamontowane w odległości 35 metrów od siebie na 7-metrowych słupach. Efektem tego rozwiązania były znaczące oszczędności w montażu (mniej słupów, wysięgników, fundamentów, mniejsze koszty instalacji) w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Sześć LED’owych opraw Philips z rodziny CitySoul LED o mocy 50W każda oświetliło znajdującą się w centrum stolicy ulicę Armanda Calinescu, przy której mieści się m. in. ambasada Rumunii. Zainstalowanie nowego oświetlenia znacząco poprawiło widoczność i estetykę w tej części przestrzeni miejskiej Warszawy (poprzednio oświetlenie zamontowane były tylko na ogrodzeniach budynków). Instalacja oświetlenia LED’owego Philips na ulicy Calinescu jest pierwszą tego typu realizacją w stolicy Polski.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium