11 gru 2018 / LED Line /

Naświetlacze solarne LED line® - mocne światło LED także jesienią i zimą

Naświetlacze solarne LED line® to ekologiczne produkty łączące w sobie dwie, najnowsze energooszczędne technologie – oświetlenie LED oraz fotowoltaikę.

Naświetlacze solarne nie wymagają żadnych zewnętrznych źródeł zasilania, dlatego znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie doprowadzenie przewodów jest szczególnie utrudnione lub niemożliwe – w podróży, na kempingach, na placach budowy, ale także na posesjach. Automatyczne włączanie światła po wykryciu ruchu lub zapadnięciu zmierzchu stanowią dodatkową funkcjonalność, która będzie pomocna np. w zabezpieczeniu posesji przed włamaniem.

Naświetlacze solarne LED line

Darmowe światło LED w każdym miejscu

Stosowanie naświetlaczy solarnych LED line® nie generuje żadnych kosztów za energię elektryczną. Naświetlacze solarne znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Generują oszczędności i chronią przy tym środowisko.

Do zasilania naświetlaczy solarnych LED line® wykorzystywane jest ogniwo fotowoltaiczne, sprzężone z wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi, które gwarantują nieustanną pracę przez wiele godzin od pełnego naładowania.

Naświetlacz solarny o mocy 10W emituje silny strumień światła 1080lm. Po pełnym naładowaniu pracuje wydajnie przez trzy noce bez dostępu do światła słonecznego. Model o mocy 5W gwarantuje strumień świetlny na poziomie 500lm.

Żywotność akumulatorów w obydwu wariantach wynosi 500 cykli ładowania. Dzięki diodom LED o wysokiej jasności, skuteczność świetlna naświetlaczy wynosi aż ponad 100lm/W

Większość osób, które mają styczność z fotowoltaiką po raz pierwszy uważa, że panel słoneczny najlepiej sprawdza się w ciepłe i słoneczne dni.

Naświetlacze solarne LED line

- Jednak nagrzany panel wcale nie wyprodukuje więcej energii elektrycznej - zaznacza Norbert Chrzanowski, kierownik działu technicznego marki LED line®. - Panele fotowoltaiczne lepiej działają wtedy, kiedy ogniwa nie są nagrzane. Obawa, że silny mróz uniemożliwi pracę panelu fotowoltaicznego, jest nieuzasadniona. Wysoka produkcja prądu będzie miała miejsce w bardzo słoneczny, mroźny, zimowy dzień. Trzeba jednak pamiętać o czyszczeniu paneli zimą. Każdy kolektor pokryty szronem z miejsca traci 50% wydajności. Naświetlacze solarne LED line® pracują wydajnie w temperaturze od -15°C do +45°C. Klasa szczelności naświetlacza IP65 gwarantuje niezawodną pracę zarówno w deszczu, jak i w śniegu.

Naświetlacze solarne LED line

Słońce jest niewyczerpalnym i ekologicznym źródłem energii przez cały rok. Wykorzystaj je, kup naświetlacz solarny LED line® i oświetlaj to, co potrzebujesz o każdej porze roku.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium