23 lip 2018 / ES-SYSTEM /

Co przyniesie 2018 r. w branży oświetleniowej?

Spytaliśmy Pana Rafała Gawrylaka, Prezesa Zarządu ES-SYSTEM S.A. co w jego opinii przyniesie 2018 r. w branży oświetleniowej?


Obecnie projekt oświetleniowy to znaczenie więcej niż wybór i odpowiednie rozmieszczenie opraw. Światło ma dawać komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach oraz przyczyniać się do oszczędności energii, a co za tym idzie, minimalizacji kosztów użytkowania. Dlatego najbardziej popularną obecnie technologią jest oświetlenie półprzewodnikowe – LED i OLED. Projekty oświetleniowe oparte o LED-y są jednocześnie najbardziej energooszczędną i wszechstronną technologią w oświetleniu ogólnym.  

Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał innowacyjnych technologii, ES-SYSTEM opracował Inteligentne Systemy Sterowania, które zapewniają aktywne zarządzanie oświetleniem.  Wszystkie rozwiązania w ramach Inteligentnych Systemów Sterowania działają zgodnie z nowoczesną formułą 3xS - Sensor, Software, Service. Sensor odpowiada z zmniejszenie zużycia energii elektrycznej do około 70%. Software  gwarantuje proste i  intuicyjne rozwiązania dostępne z poziomu aplikacji mobilnej lub każdej przeglądarki internetowej. Service  zapewnia bezpieczeństwo poprzez dedykowane wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji. O funkcjonalnej i nowoczesnej inwestycji decydują Inteligentne Systemy Sterowania, które pozwalają elastycznie dostosowywać oświetlenie do zmiennych potrzeb użytkowników przestrzeni.

Drugi trend, który będzie rozwijał się w branży oświetleniowej w najbliższym czasie to koncepcja Human Centric Lighting (HCL). Zgodnie z ideą HCL oświetlenie ma zapewniać nie tylko optymalne warunki widzenia, ale także być zgodne z naturalnym dobowym rytmem człowieka i przez to pozytywnie wpływać na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dobre samopoczucie. W ES-SYSTEM opracowaliśmy technologię CIRCADIAN, która wspiera okołodobowy rytm życia człowieka. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zwiększyć efektywność pracy w biurze, nauki w szkole, rekonwalescencji pacjentów w szpitalach i ośrodkach opieki,  pomagać wypocząć, relaksować się i przygotować do snu. Najbardziej zainteresowane tą koncepcją będą sektory budynków biurowych, medycznych, edukacyjnych i mieszkalnych.

Rafał Gawrylak, Prezes Zarządu ES-SYSTEM S.A.

Rafał Gawrylak, Prezes Zarządu ES-SYSTEM S.A.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium