8 paź 2018 / Tridonic /

Soczewkowe układy optyczne o dystrybucji światła odpowiedniej do każdego zastosowania

Rynkowa oferta akcesoriów do produkcji opraw oświetleniowych LED została wzbogacona przez firmę Tridonic o kompletny zestaw soczewkowych układów optycznych charakteryzujących się różnymi rozsyłami wiązki świetlnej. Soczewki są przystosowane do współpracy ze wszystkimi modułami LED typu DC LLE 24 mm i są łatwe do zamontowania.  W przypadku trzyrzędowych modułów LLE 55 mm firma zapewnia również odpowiednie układy optyczne umożliwiające osiągniecie różnych rozsyłów światła odpowiednich do zastosowań w biurach i sklepach. Dzięki użyciu do produkcji soczewek materiału PMMA o wysokiej jakości, osiągają one sprawność optyczną dochodzącą do 95%. Ten pakiet akcesoriów wspiera producentów w projektowaniu opraw oświetleniowych w sposób szybszy i bardziej zoptymalizowany pod względem kosztów.

Soczewkowe układy optyczne o dystrybucji światła odpowiedniej do każdego zastosowania

Układy optyczne zapewniają następujące rodzaje rozsyłu światła:

  • typ INTENSE nadaje się doskonale do opraw oświetleniowych typu low-bay używanych w halach produkcyjnych i magazynach,
  • typ BATWING został zaprojektowany do opraw oświetleniowych, które muszą zapewniać wysoką równomierność oświetlenia w pomieszczeniach z niskimi sufitami,
  • typ DASY został zaprojektowany specjalnie do oświetlania półek sklepowych. Oprócz wysokiego natężenia oświetlenia w płaszczyźnie pionowej na wysokości oczu, charakterystyczną cechą tych soczewek jest możliwość równomiernego oświetlania korytarzy. Za ich pomocą można doskonale oświetlać korytarze o szerokości do 2,4 m i wysokości sufitu 3,5 m.
  • typ ASY to soczewki do tworzenia akcentów świetlnych na ścianach dzięki efektowi wallwashera o wysokiej równomierności natężenia światła.

Soczewkowe układy optyczne o dystrybucji światła odpowiedniej do każdego zastosowania

Soczewki charakteryzują się płaskim kształtem o wysokości jedynie 13 mm i mogą służyć także jako pokrywa ochronna przed przypadkowym dotknięciem modułu LED.  Soczewki 24 mm są dostępne w standardowych długościach 1200, 1500 i 1800 mm, jak również w długościach specjalnych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium