16 mar 2018 / Philips /

Philips Lighting zamierza zmienić nazwę spółki na Signify

Philips Lighting, poinformował o zamiarze zmiany nazwy z Philips Lighting na Signify. Wybór nowej naz wy spółki wynika z faktu,że światło staje się inteligentnym środkiem przekazu, który niesie nowe znaczenie. Na podstawie istniejącej już umowy licencyjnej z Royal Philips, spółka pod nową nazwą w dalszym ciągubędzie korzystała z marki Philips - marki cieszącej się największym zaufaniem na globalnym rynku oświetleniowym.
"Z radością ogłaszamy naszą nową nazwę
- Signify. To kolejny krok w transformacji naszej spółki",powiedział Dyrektor Generalny Philips Lighting, Eric Rondolat. "Nowa nazwa w jasny sposób wyrażawizję strategiczną spółki i jest zarazem wyjątkową okazją do zaprezentowania naszego nowegowizerunku firmy, która będzie jeszcze lepiej służyć naszym 32 tys. pracowników. Jednocześnie jesteśmydumni, że w dalszym ciągu nasze produkty będą oznaczone marką Philips."

Philips Lighting zamierza zmienić nazwę spółki na Signify przy jednoczesnym zachowaniu marki Philips dla swoich produktów

Firma Philips Lighting działa na rynku od ponad 125 lat. W 1891 r. Frederik i Gerard Philips założyli przedsiębiorstwo w holenderskim mieście Eindhoven. W trakcie historii swojej działalności firma wprowadzała liczne przełomowe rozwiązania w zakresie oświetlenia. Dziś spółka zajmuje czołową pozycję w branży w skali globalnej, dostarczając konwencjonalne, ledowe i inteligentne rozwiązania oświetleniowe. Firma posiada także największą na świecie sieć zintegrowanych punktów świetlnych.
Zmiana nazwy uwzględnia zobowiązania firmy wynikające z Umowy Licencyjnej dot. Nazwy Firmy z Royal Philips, zgodnie z którą zmiana nazwy ma nastąpić w okresie krótszym niż 18 miesięcy od chwili, w której Royal Philips przestanie być posiadaczem kontronego pakietu udziałów w Philips Lighting. W związku ze zmianą nazwy spółki, podczas Rocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zaplanowanego na 15 maja br. zostanie złożony wniosek o zmianę statutu spółki Philips Lighting N.V. Symbol giełdowy Philips Lighting N.V. pozostaje bez zmian (Euronext: LIGHT).


 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium