6 paź 2017 / LUG /

Budowa fabryki LUG w Argentynie na ukończeniu

Delegacja Grupy Kapitałowej LUG S.A. złożyła wizytę w Posadas, gdzie trwają prace nad budową fabryki LUG w Argentynie W poniedziałek, 2 października przedstawiciele Grupy Kapitałowej LUG S.A. odwiedzili argentyński park przemysłowy Parque Industrial S.A.P.E.M. gdzie na ukończeniu jest budowa zakładu produkcyjnego LUG Argentina, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. W spotkaniu na miejscu budowy fabryki udział wzięli m. in. Gubernator Prowincji Misiones, Hugo Passalacqua i Minister Przemysłu Prowincji, Luis Lichowski. Grupę Kapitałową LUG S. A. reprezentowali Prezes Zarządu, Ryszard Wtorkowski i V-ce Prezes Zarządu, Mariusz Ejsmont oraz z ramienia spółki LUG Argentina, jej Prezes Rogelio Bertone i Dyrektor Generalny Jorge Chamorro Escalona.
Inwestycja w Argentynie jest kolejnym etapem naszej ekspansji w Ameryce Łacińskiej. Na początku września, na potrzeby projektów realizowanych na terenie argentyńskiej Prowincji Misiones dostarczyliśmy dwa tysiące sztuk opraw oświetleniowych wyprodukowanych w naszych zielonogórskich zakładach. Kolejne dostawy w regionie będą już realizowane przez fabrykę w Argentynie, która pełną zdolność produkcyjną osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecność LUG w Argentynie i na innych rynkach regionu będzie stale rosnąć – powiedział Prezes Zarządu LUG S.A., Ryszard Wtorkowski. W nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni blisko 1600 m kw., zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. Fabryka będzie produkować nowoczesne oprawy oświetleniowe LED, szczególnie rozwiązania przeznaczone do oświetlenia powierzchni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Spółka LUG Argentina, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. będzie zajmować się nie tylko produkcją i montażem opraw oświetleniowych. W ramach naszej działalności w Argentynie będziemy również prowadzić działalność doradczą w zakresie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych oraz angażować się w projekty związane z efektywnością energetyczną na terenie całej Republiki Argentyny – dodaje Ryszard Wtorkowski.

 

Góra
Komentarze
fifi23 [2017.11.03 - 20:11]
Kolejny obóz pracy pod nazwą Lug Light Factory. W Polsce im się pali grunt pod nogami to robią ekspansję na Amerykę Południową. Zapewne tam znajdą jeszcze tańszą siłę roboczą. Polaczki nie chcą u nich robić za 1800 zł to argentyńcy za 2 peso będą strugać słabiuśkie lampiony. Żal po prostu, firma schodzi na psy. W Zielonej Górze mają pracowników z Ukrainy, z Zakładów karnych i zbieraninę z dworca. Jakiej jakości można oczekiwać od takiej zbieraniny pracowników nie mających wykształcenia tematycznego. Liczą się sztuki a nie jakość. Priorytety firmy- Dużo produkować, mało inwestować, dużo sprzedawać i szajs klientom wciskać. Byle dwa lata świeciła co by na reklamacjach nie stracić.
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium