10 lis 2017 / Strategy Analytics /

Inteligentne domowe źródła światła - perspektywy do 2020 r.

Kolejny etap przejścia od tradycyjnych żarówek do bardziej energooszczędnych lamp otwiera się dzięki inteligentnym źródłom światła LED z wbudowaną łącznością bezprzewodową umożliwiającą ich zdalne sterowanie. Według niedawnego raportu Strategy Analytics zatytułowanego „Smart Home Strategies”, rynek inteligentnych źródeł światła w sektorze mieszkalnictwa osiągnie wartość 200 milionów USD do 2020 roku i stanie się katalizatorem dla masowego upowszechnienia innych urządzeń inteligentnych.
 
Inteligentne lampy LED zyskują coraz większą popularność wraz z trwającym procesem wymiany tradycyjnych żarówek i świetlówek kompaktowych na ledowe źródła światła. Atrakcyjność inteligentnego oświetlenia domowego LED rośnie wraz ze spadkiem cen. Kilka lat temu Philips otworzył rynek inteligentnymi lampami Hue, ale do dziś pojawiło się już wielu nowych konkurentów. Do pierwszych na rynku, ale drogich lampach Hue firmy Philips dołączyły już inne tańsze lampy, w tym np. wielofunkcyjne, wyposażone w  repeatery Wi-Fi, głośniki i kamery. Na rynku pojawili się nowi konkurenci – Awox, Cree, LIFX, Sengled i wiele innych.

Inteligentne domowe źródła światła

Najsilniejszy wpływ na rynek rozwiązań dla inteligentnych domów wynika z zaimplementowanej w tych lampach bezprzewodowej łączności, która nie tylko umożliwia ich zdalne sterowanie, ale również tworzenie infrastruktury komunikacyjnej do sterowania wielu różnych urządzeń za pomocą smartphonów. Podstawą tego rozwoju musi być też możliwość wzajemnej wymienności lamp różnych producentów – konsumenci nie chcą się martwić czy lampa którą kupią będzie współpracować z innymi lampami, które już mają lub dopiero kupią. Wielofunkcyjne inteligentne źródła światła – te z Wi-Fi, głośnikami i kamerami zmienią postrzeganie lamp oświetleniowych wśród konsumentów.
 

Góra
Komentarze
Lolo [2018.02.09 - 14:42]
A po tym wszystkim znowu wrócimy do żarówek.
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium