24 maj 2017 / GTV /

Elastyczność oświetlenia na wyciągnięcie ręki

Trwała i solidna konstrukcja, szybki i prosty montaż a przede wszystkim ogromna elastyczność i łatwość rekonfiguracji systemu oświetleniowego – to podstawowe zalety szynoprzewodów. W zgodzie z najnowszymi trendami i w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów firma GTV wprowadza do swojej oferty nową serię produktów – szynoprzewody X-Rail wraz z dedykowanymi reflektorami LED.

Szynoprzewody X-Rail firmy GTV wraz z mocowanymi do nich oprawami tworzą estetyczny, trwały i łatwo rekonfigurowany system oświetleniowy, doskonale sprawdzający się w centrach handlowych, butikach i wnętrzach sklepów. Z powodzeniem można go również stosować w muzeach i galeriach sztuki.

Szynoprzewody X-Rail to elastyczność i swoboda tworzenia oświetlenia wnętrz i podkreślenia światłem towaru czy ekspozycji. Użytkownik prawie jednym ruchem ręki może zmienić położenie, ilość i rodzaj zamontowanych opraw czy skierować światło na wybrane przez siebie gabloty, półki czy manekiny. Równie łatwo cały system oświetleniowy można dostosować do zmienionej ekspozycji towarów, dzieł sztuki i obiektów muzealnych.

Elastyczność oświetlenia na wyciągnięcie ręki

System szynoprzewodów X-Rail zbudowany jest z prefabrykowanych elementów modułowych. Ich podstawowym elementem jest szynoprzewód 3-fazowych o długości 1 lub 2 m. Z użyciem prostych lub elastycznych łączników można z nich zbudować prostą lub łamaną linię zasilającą. Do rozbudowy lub rozgałęzienia systemu służą standardowe lub regulowane  łączniki typu „L”, „T” i „X”. Dodając do szynoprzewodów adaptery lub gniazda SCHUKO otrzymujemy kompletny i estetyczny system zasilania i oświetlenia. Wszystkie elementy systemu X-Rail dostępne są w kolorze czarnym lub białym. By zasilić go energią elektryczną wystarczy doprowadzić napięcie do wskazanego łącznika lub końcówki zasilającej. Już istniejący system możemy w każdej chwili rozbudować o kolejne linie lub dodać do niego dodatkowe gniazda lub reflektory. Specjalne zestawy umożliwiają natynkowy montaż szynoprzewodów do sufitu lub ich podwieszenie za pomocą linek.

X-Rail to szynoprzewód 3-fazowy, co umożliwia podział całego systemu na trzy obwody i załączanie wybranych grup opraw wtedy, kiedy są potrzebne. W ramach systemu X-Rail dostępne są również szynoprzewody z linią DALI, umożliwiającą jeszcze większą możliwość sterowania opraw.

Kompatybilne z DALI mogą być również reflektory LED dedykowane do systemu X-Rail: reflektor LED X-Line – dostępny w kolorze białym lub czarnym) i reflektor LED X-Smart w kolorze białym. Szeroki wybór mocy reflektorów: 15, 30 i 40 W, kąta emitowania światła: 24°, 40° i 60° czy jego barwy: 3000 lub 4000 K pozwoli dobrać rodzaj reflektora do przeznaczenia, potrzeb użytkownika i charakteru pomieszczenia.

Szynoprzewody X-Rail to rozwiązanie gwarantujące stworzenie elastycznej i efektownej instalacji oświetlenia. Ich możliwości pozwalają na osiągnięcie oryginalnych efektów dekoracyjnych i odpowiedniego zaakcentowania ekspozycji - wszędzie tam, gdzie liczy się efekt świetlny.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium