LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
24 maj 2017 / GTV /

Elastyczność oświetlenia na wyciągnięcie ręki

Trwała i solidna konstrukcja, szybki i prosty montaż a przede wszystkim ogromna elastyczność i łatwość rekonfiguracji systemu oświetleniowego – to podstawowe zalety szynoprzewodów. W zgodzie z najnowszymi trendami i w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów firma GTV wprowadza do swojej oferty nową serię produktów – szynoprzewody X-Rail wraz z dedykowanymi reflektorami LED.

Szynoprzewody X-Rail firmy GTV wraz z mocowanymi do nich oprawami tworzą estetyczny, trwały i łatwo rekonfigurowany system oświetleniowy, doskonale sprawdzający się w centrach handlowych, butikach i wnętrzach sklepów. Z powodzeniem można go również stosować w muzeach i galeriach sztuki.

Szynoprzewody X-Rail to elastyczność i swoboda tworzenia oświetlenia wnętrz i podkreślenia światłem towaru czy ekspozycji. Użytkownik prawie jednym ruchem ręki może zmienić położenie, ilość i rodzaj zamontowanych opraw czy skierować światło na wybrane przez siebie gabloty, półki czy manekiny. Równie łatwo cały system oświetleniowy można dostosować do zmienionej ekspozycji towarów, dzieł sztuki i obiektów muzealnych.

Elastyczność oświetlenia na wyciągnięcie ręki

System szynoprzewodów X-Rail zbudowany jest z prefabrykowanych elementów modułowych. Ich podstawowym elementem jest szynoprzewód 3-fazowych o długości 1 lub 2 m. Z użyciem prostych lub elastycznych łączników można z nich zbudować prostą lub łamaną linię zasilającą. Do rozbudowy lub rozgałęzienia systemu służą standardowe lub regulowane  łączniki typu „L”, „T” i „X”. Dodając do szynoprzewodów adaptery lub gniazda SCHUKO otrzymujemy kompletny i estetyczny system zasilania i oświetlenia. Wszystkie elementy systemu X-Rail dostępne są w kolorze czarnym lub białym. By zasilić go energią elektryczną wystarczy doprowadzić napięcie do wskazanego łącznika lub końcówki zasilającej. Już istniejący system możemy w każdej chwili rozbudować o kolejne linie lub dodać do niego dodatkowe gniazda lub reflektory. Specjalne zestawy umożliwiają natynkowy montaż szynoprzewodów do sufitu lub ich podwieszenie za pomocą linek.

X-Rail to szynoprzewód 3-fazowy, co umożliwia podział całego systemu na trzy obwody i załączanie wybranych grup opraw wtedy, kiedy są potrzebne. W ramach systemu X-Rail dostępne są również szynoprzewody z linią DALI, umożliwiającą jeszcze większą możliwość sterowania opraw.

Kompatybilne z DALI mogą być również reflektory LED dedykowane do systemu X-Rail: reflektor LED X-Line – dostępny w kolorze białym lub czarnym) i reflektor LED X-Smart w kolorze białym. Szeroki wybór mocy reflektorów: 15, 30 i 40 W, kąta emitowania światła: 24°, 40° i 60° czy jego barwy: 3000 lub 4000 K pozwoli dobrać rodzaj reflektora do przeznaczenia, potrzeb użytkownika i charakteru pomieszczenia.

Szynoprzewody X-Rail to rozwiązanie gwarantujące stworzenie elastycznej i efektownej instalacji oświetlenia. Ich możliwości pozwalają na osiągnięcie oryginalnych efektów dekoracyjnych i odpowiedniego zaakcentowania ekspozycji - wszędzie tam, gdzie liczy się efekt świetlny.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.