12 mar 2017 / Konica Minolta /

Mierniki luminancji LS-150/160 - Krok na przód w „świetlną”

Jeszcze nie minął rok od wprowadzenia na rynek przez  Konicę  Minoltę - lidera w produkcji urządzeń do pomiaru światła,  ręcznego miernika luminancji, do pomiaru wszystkich źródeł światła oraz światła odbitego.

W modelach tych nazwanych LS-150 i LS-160 zastosowano najważniejsze rozwiązania konstrukcyjne poprzedniej generacji mierników LS-100/110 wzbogacone o nowe funkcje, większą dokładność i zakres pomiaru.  Cieszymy się z ciągle rosnącej grupy zadowolonych użytkowników, oraz z poszerzających się interesujących dziedzin wykorzystania sprzętów. Często pomysłowość naszych Klientów przerasta nasze oczekiwania.

Poniżej prezentujemy podsumowanie pozytywnych wrażeń właścicieli urządzeń z ich codziennej pracy.   

Mierniki luminancji LS-150160

Oba modele zasilane są bateriami, co umożliwia długi czas pracy. Dostarczana w standardzie walizka ułatwia ich transport.  Dodatkowo niewielkie rozmiary, niska waga i łatwość obsługi instrumentów LS-150/160 pozwala na ich zastosowanie w dowolnym miejscu w szerokim zakresie warunków oświetleniowych. Mierniki są w stanie zmierzyć właściwie każdy obiekt emitujący lub odbijający światło. Użytkownicy mogą je zastosować na przykład do zagwarantowania minimalnej jasności świateł drogowych i na pasach startowych lotnisk, sygnałów świetlnych ruchu kolejowego, lub do zapewnienia jakości w produkcji lamp, pomiarów luminancji diod LED, kineskopów i wyświetlaczy elektroluminescencyjnych itp. Urządzenia pozwalają mierzyć również obiekty oświetlone w sposób pośredni, np. jasność urządzeń i wyposażenia oświetleniowego dróg i tuneli; jak również ekrany projekcyjne, efekty świetlne i wyświetlacze.

W zależności od konkretnego zastosowania, urządzenia mogą mierzyć luminancję chwilową, luminancję szczytową czy minimalną. Oprócz pomiaru wartości bezwzględnych, urządzenia również wyświetlają wartości względem określonej  wartości docelowej. W ten sposób można szybko ocenić różnice i stosunek luminancji w podobnych obiektach lub na dużych powierzchniach. Mierniki LS-150/160 można skalibrować z referencyjnym źródłem światła użytkownika w celu dodatkowego ograniczenia potencjalnych błędów pomiaru w przypadku korzystania z kilku mierników. Do dyspozycji użytkownika jest 10 kanałów kalibracji.

Dzięki jednoobiektywowemu układowi optycznemu w urządzeniach LS-150/160 nie ma żadnej różnicy między obszarem widocznym w wizjerze, a rzeczywistym obszarem pomiaru. Łatwa w użyciu optyka jest całkowicie wolna od efektu flary, dzięki czemu wyeliminowany jest wpływ oświetlenia spoza obszaru pomiaru, zapewniając w ten sposób dokładność pomiaru. Zmierzona wartość luminancji jest wyświetlana na wizjerze oraz na dużym, zewnętrznym monitorze czarno-białym LCD z podświetleniem. Za sprawą kąta widzenia receptora wynoszącego 1°, miernik LS-150 jest w stanie mierzyć obszary o średnicy 14,4 mm. Kąt widzenia receptora miernika LS-160 wynoszący 1/3° pozwala na pomiar obszarów o niewielkiej średnicy 0,4 mm przy założonym opcjonalnym obiektywie zbliżeniowym.

Mierniki luminancji LS-150160

Dla zapewnienia najdokładniejszego pomiaru luminancji, względna widmowa odpowiedź urządzenia pomiarowego powinna idealnie odpowiadać czułości ludzkiego oka dla widzenia dziennego, inaczej fotopowego, opisaną teoretyczną krzywą spektralną V(λ) przyjętą przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową CIE. Modele LS-150/160 cechuje wysoka korelacją z V(λ) oraz znacznie poszerzony zakres pomiaru sięgający w przypadku LS-150  od 0,001 do 999 900 cd/m2 i od 0,01 do 9 999 000 cd/m2  dla modeli LS-160. Model LS-150 spełnia również kryteria  DIN 5032-7 klasy B.

Nowe modele LS-150/160 wyposażone są w pamięć, która pozwala na przechowywanie do 1000 pomiarów. Port USB 2.0 umożliwia podłączenie kolorymetru do komputera w celu przesłania danych pomiaru i wgrania sygnałów kontrolnych. Urządzenie może być również zasilane przewodem USB, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako element większej aparatury pomiarowej współpracując z komputerem/tabletem. Do urządzeń standardowo dołączone jest oprogramowanie do zarządzania danymi CS-S20w.


Konica Minolta Sensing Europe B.V.

Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Skarbowców 23a

53-025 Wrocław

Tel.: +48 71 734 52 11

Fax: +48 71 734 52 10

E-mail: info.poland@seu.konicaminolta.eu

Web: www.konicaminolta.pl

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium