27 mar 2017 / XAL /

X-TALK oraz BIO-PULSE Intelligence od XAL

Firma XAL wypuściła na rynek nowy X-TALK umożliwiający bezprzewodową komunikację użytkownika z oprawami oświetleniowymi. Dzięki X-TALK, XAL wszedł na pole bezprzewodowego sterowania oprawami oświetleniowymi. Wprowadzone standardy komunikacji pozwalają na bezprzewodowe łączenie poszczególnych punktów świetlnych bądź całych grup i zarządzanie nimi wyłącznie przy pomocy jednego kontrolera. Korzystanie z systemu oświetleniowego staje się znacznie prostsze, gdyż całość może być zarządzana w sposób indywidualny np. iPadem.

X-TALK oraz BIO-PULSE Intelligence od XAL

Wiele nowych serii oświetleniowych na bazie XAL wyposażonych zostało także w BIO-PULSE Intelligence, system zmieniający intensywność i barwę światła zależnie od biologicznego rytmu dobowego. Funkcjonalność ta ma na celu zwiększenie efektywności pracowników oraz zwiększenie subiektywnego samopoczucia ludzi. Wcześniej technologia ta stosowana była np. w salach szpitalnych, aby dopasować temperaturę barwową w ciągu dnia tak, by odzwierciedlała naturalne światło – w celach zdrowotnych. Obecnie zostaje ona powoli wprowadzana do pomieszczeń mieszkalnych oraz biur, hoteli, sklepów.

X-TALK oraz BIO-PULSE Intelligence od XAL

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.