20 lis 2016 / Ikea /

Ikea zapowiada produkcję oświetlenia LED

Ikea, gigant w zakresie mebli oraz szeroko pojętego wyposażenia domowego zapowiedział produkcję nowych, inteligentnych, a jednocześnie niedrogich opraw oświetleniowych, docelowo kontrolowanych za pośrednictwem funkcjonalnego pilota. Mimo, że rynek tzn. inteligentnego oświetlenia stale się rozrasta, większość produktów nie jest dostępna dla przeciętnego „zjadacza chleba”. Wszystko za sprawą ich dość wysokiej ceny. Ikea, jako jeden z niewielu producentów zadba o to, by oprawy te były w zasięgu ręki każdego.

Oprawa TRÅDFRI LED oparta będzie na znacznie prostszym mechanizmie, aniżeli dotychczasowe inteligentne produkty oświetleniowe. Rzecznik firmy podkreślił, iż nowy produkt został opracowany na bazie szczegółowych badań nad tematyką oświetlenia i wpływie światła na samopoczucie oraz zdolność umysłową jednostek.

Ikea zapowiada produkcję oświetlenia LED

Nowe, inteligentne oprawy od Ikea będą proste w instalacji. Wewnątrz zainstalowany zostanie niewielkich rozmiarów nadajnik, który umożliwi komunikowanie się z urządzeniem za pomocą pilota. Całość będzie posiadało możliwość ustawienia do 10 poziomów oświetlenia. Każda oprawa będzie miała także możliwość sterowania za pomocą smartfonu.

Nowy produkt trafi do sklepów Ikea już w kwietniu następnego roku. Cena nie jest jeszcze znana, aczkolwiek spekuluje się, że będzie na tyle niska, że każda przeciętna osoba będzie mogła ją nabyć. Produkt ten ma być pierwszym z zakresu szeroko pojętego inteligentnego oświetlenia od firmy Ikea.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium