23 paź 2016 / Osram /

Oprawy LEDVANCE – standard zdefiniowany na nowo

Rozwój konstrukcji opraw oświetleniowych jest bardzo dynamiczny. Pojawiają się nowe technologie, które wypierają dotychczas stosowane tradycyjne systemy. Firma LEDVANCE wprowadziła do swojej oferty innowacyjne produkty LED, które mogą być stosowane zamiast konwencjonalnych opraw oświetleniowych do żarówek halogenowych, świetlówek kompaktowych, liniowych oraz lamp wyładowczych.

Asortyment LEDVANCE to szeroka gama produktów przeznaczonych do różnych zastosowań. Znajdziemy w nim zarówno oprawy do oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego,
jak i przemysłowego. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii wszystkie produkty cechuje wysoka skuteczność świetlna, wydajność, oszczędności w kosztach eksploatacji oświetlenia oraz trwałość od 30 do 50 000 godzin. W zależności od modelu, producent udziela na oprawy od 3 do nawet 5 lat gwarancji.

LEDVANCE Downlight  LED to oprawy o mocy 14 W i 25 W. Stanowią bezpośredni zamiennik świetlówkowych opraw typu downlight (2 x 18W, 2 x 26W), a ich zastosowanie może przynieść nawet do 60% oszczędności w kosztach eksploatacji oświetlenia. Są bardzo proste w montażu, a dzięki zewnętrznemu zasilaczowi dołączanemu do zestawu stanowią uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów oświetleniowych. Szczególnie polecane są do zastosowań w przestrzeniach publicznych – klatkach schodowych, sklepach, korytarzach i holach.

LEDVANCE Spot LED są bezpośrednim zamiennikiem punktowych lamp halogenowych o mocach 35, 50 i 75 W. Zapewniają do 90% oszczędności kosztów eksploatacji oświetlenia w porównaniu z ich tradycyjnymi zamiennikami. Oprawy dostępne są w wersjach o mocy 4,5; 6,5; 7 i 8 W, a ich strumień świetlny to nawet 7200 lumenów. Skutecznie oświetlą miejsca w barach, restauracjach, galeriach, muzeach, pokojach hotelowych, a także wnętrzach mieszkań.

LEDVANCE Panel LED, to powierzchniowe oprawy oświetleniowe, zapewniające równomierne i wolne od olśnienia oświetlenie. Dzięki płaskiej (tylko 10,5mm), aluminiowej obudowie oraz białej, matowej ramce oprawy idealnie sprawdzą się w nowoczesnych biurach, salach konferencyjnych, recepcjach i holach. Zastosowanie LEDVANCE Panel LED zamiast tradycyjnych świetlówkowych opraw przyniesie do 50% oszczędności kosztów eksploatacji oświetlenia.

LEDVANCE Linear LED, to liniowe oprawy oświetleniowe, umożliwiające tworzenie linii i struktur świetlnych (nawet do 10 opraw). Oferowane są w różnych długościach i mocach: 4 W (300 mm), 8 W i 10 W (600 mm), 14 W i 20 W (1200 mm) oraz 25 W (1500 mm), a także w wersji z włącznikiem lub bez. Najlepiej spełnią swoją rolę jako oświetlenie wnęk, półek, korytarzy oraz jako światło akcentujące.

LEDVANCE Surface Circular LED są okrągłymi oprawami do montażu natynkowego, wytwarzającymi równomierne oświetlenie. Matowy klosz zapewnia bardzo miękkie i nie wywołujące olśnienia oświetlenie. Oprawy dostępne są w mocach 18 W i 24 W, a ich zastosowanie zapewni do 55% oszczędności kosztów eksploatacji oświetlenia w porównaniu do opraw świetlówkowych. Ponadto, dostępna wersja z czujnikiem ruchu i światła dziennego pozwoli na dalsze zmniejszenie kosztów związanych z oświetleniem. Najpopularniejszymi obszarami zastosowań LEDVANCE Surface Circular LED są korytarze, hole, klatki schodowe, a także dzięki klasie ochrony IP44 – również miejsca narażone na występowanie wilgoci, np. łazienki.

Oprawy LEDVANCE standard zdefiniowany na nowo

Do zastosowania w oświetleniu przemysłowym (hale fabryczne, magazyny, garaże, warsztaty) oraz obszarach szczególnie narażonych na wilgoć przeznaczone są oprawy typu LEDVANCE DampProof LED. Dzięki zastosowaniu w nich zintegrowanego modułu LED wyeliminowano ryzyko występowania zakłóceń elektromagnetycznych. LEDVANCE DampProof są niezwykle proste w instalacji, a do ich podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Zapewniają równomierny i szeroki kąt rozsyłu światła. Oprawy występują w różnych długościach i mocach: 21 W i 39 W (1200 mm), 30 W i 55 W (1500 mm). Pozwolą nawet o połowę zmniejszyć koszty eksploatacji oświetlenia.

Do dużych powierzchni (hale, magazyny, porty lotnicze) dedykowane są produkty z serii LEDVANCE HighBay LED – bezpośredni zamiennik opraw oświetleniowych do lamp rtęciowych. W zależności od wysokości montażu (6-14 m) emitują różny strumień świetlny (nawet do 2200 lm) oraz kąt rozsyłu światła. Oprawy przystosowane są także do pracy w ekstremalnych temperaturach od –30°C do +50°C.

Oprawy LEDVANCE standard zdefiniowany na nowo

Rodzinę opraw LEDVANCE zamykają naświetlacze Floodlight LED do zastosowań w oświetleniu zewnętrznym. Dzięki konstrukcji klosza wykonanego z hartowanego szkła znacznie zmniejszono występowanie olśnienia. Oprawy dostępne są w trzech rozmiarach i pięciu poziomach mocy – 20, 50, 100, 150 i 200 W i zapewniają do 90% oszczędności kosztów eksploatacji w porównaniu z oprawami do lamp wyładowczych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium