18 paź 2016 / Rabbit Sp. z o.o. /

midiBLUE Nowoczesny i inteligentny sterownik oświetlenia ulicznego

Oświetlenie przestrzeni publicznych w polskich gminach pochłania nawet do 60%. wydatków jakie ponoszą samorządy na energię elektryczną. Największy udział w tych wydatkach stanowi koszt oświetlenia ulicznego i drogowego. Ograniczenie zużycia energii elektrycznej nie powinno być jednak osiągane przez wyłączanie oświetlenia, ale przez rozsądną racjonalizację osiąganą dzięki wykorzystaniu możliwości, które przynosi postęp techniczny.

Najnowsza technologia oświetlenia LED pozwala na bardzo efektywne wytwarzanie światła białego, które przy niskich poziomach natężenia oświetlenia występujących w nocnym oświetleniu drogowym zapewnia znacznie lepsze widzenie niż dotychczas dominujące światło żółte. Oświetlenie drogowe LED pozwala na obniżenie kosztów energii elektrycznej nawet o 70%. Jeszcze wyższe oszczędności finansowe można uzyskać dzięki sterowaniu instalacjami oświetleniowymi LED.

Sterowanie oświetleniem ulicznym w gminach o rozległej infrastrukturze drogowej

Firma Rabbit jest jednym z największych polskich producentów systemów sterowania, zarządzania i monitoringu oświetlenia. W jej ofercie można znaleźć między innymi, wielu rozwiązań sterowania oświetleniem drogowym dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb polskich gmin. Jednym z nich jest sterownik midiBLUE zoptymalizowany specjalnie do sterowania oświetleniem drogowym w gminach dysponujących ograniczonym budżetem, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę oświetleniową położoną na rozległym terenie.

midiBLUE Nowoczesny i inteligentny sterownik oświetlenia ulicznego

Sterownik oświetlenia ulicznego midiBLUE

midiBLUE to nowoczesny i inteligentny sterownik oświetlenia ulicznego. Służy do załączania, wyłączania oraz monitorowania pracy infrastruktury oświetleniowej za pomocą internetowej strony www. Posiada trzy niezależnie działające wyjścia, wejście uniwersalne (fotokomórka) i możliwość komunikacji GSM/GPRS. Sterownik oblicza godziny wschodów i zachodów słońca na podstawie pozycji GPS lub pobiera je z tabeli astronomicznej.

To niewielkie urządzenie montuje się w szafie oświetleniowej. Wraz z serwisem internetowym tworzy ono system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie oświetleniem ulicznym. Tego typu rozwiązanie umożliwia przetwarzanie wielu danych dla dużej ilości szaf oświetleniowych, w czasie rzeczywistym, co wpływa bezpośrednio na poprawę jakość oświetlenia, szybkość reakcji w sytuacjach awaryjnych oraz na obniżenie kosztów.

Rozległa infrastruktura oświetleniowa charakteryzuje się tym, że w jej skład wchodzi zazwyczaj wiele miejscowości. Jedną z ważniejszych funkcji systemu sterowania wykorzystującego sterowniki midiBLUE jest możliwość tworzenia i zarządzania grupami sterowników. Możliwe jest tworzenie grup dla różnych miast lub dzielnic, a następnie łatwe konfigurowanie sterowników w każdej grupie, w trybie online. Dzięki temu każda z miejscowości może mieć wpływ na własne oświetlenie, zarówno co do czasu załączania i wyłączenia, jak i dostosowania go do własnych potrzeb. Możliwe jest np. skasowanie przerwy nocnej, w przypadku gdy przewidywane są późne powroty ludzi do domów z festynu lub przyspieszenie załączenie nocnego z powodu jakiegoś ważnego wieczornego wydarzenia.

Funkcja multipleksji sygnału zaimplementowana w sterownikach midiBLUE umożliwia globalne sterowania instalacją oświetleniową w zależności od natężenia oświetlenia dziennego, wykorzystując tylko jedną fotokomórkę. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, dla których ważna jest natychmiastowa reakcja na nagłe i silne zmiany pogody. Powoduje załączenia wszystkich sterowników jednocześnie za pomocą sygnału z fotokomórki , co przy właściwym wykorzystaniu pozwala osiągnąć duże oszczędności.

Wszystkie zmiany w systemie mogą być wykonywane zdalnie przez stronę www, ale także przez wysłanie wiadomość SMS o odpowiedniej treści. Wykonanie zmiany w taki sposób jest łatwe i proste, a co najważniejsze nie ma konieczności dojazdów do szaf oświetleniowych.  Dzięki temu rozwiązaniu gmina ma pewność, że wszystko działa zgodnie z ustawieniami, a jednocześnie ma możliwość łatwego wprowadzania potrzebnych zmian.

System może także wysyłać powiadomienia alarmowe, w postaci wiadomości SMS, na numery telefonów, podanym przez użytkownika w panelu sterowania – najlepiej do osób,  które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie oświetlenia w danej lokalizacji. Treść komunikatu można edytować i  zmieniać tak, aby opisywała zaistniałą sytuację w czytelny i przejrzysty sposób.

Ze względu na różne potrzeby użytkowników system posiada trzy różne poziomy uprawnień. Najwyższe uprawnienia posiada administrator, którego konto daje pełny dostęp do wszystkich parametrów systemu oraz umożliwia zmiany ustawień we wszystkich sterownikach. Drugi poziom uprawnień to konto użytkownika, które pozwala na dostęp do wszystkich parametrów systemu oraz umożliwia zmiany ustawień w sterownikach należących do właściciela konta. Konto obserwatora, o najniższych uprawnieniach, umożliwia tylko odczyt wybranych parametrów w sterownikach.

Do ważnych funkcji sterowników midiBLUE należą także:

  • wizualizacja położenie sterowników użytkownika w tabeli oraz na mapie Google Maps,
  • możliwość zaprogramowania do czterech przedziałów załączeń/wyłączeń w stałych godzinach,
  • możliwość uzyskania natychmiastowej informacji o wystąpieniu sytuacji alarmowych, np. zaniku napięcia zasilania lub otwarciu szafy,
  • możliwość prostej wymiany oprogramowania i ustawień za pośrednictwem techniki przesyłania danych GPRS,
  • licznik czasu pracy oświetlenia, z możliwością edycji oraz ustawienia dowolnej wartości początkowej,
  • możliwość zdalnego programowania opraw z układem APC-LED,
  • możliwość wgrania dowolnej tabeli astronomicznej.

www.rabbit.pl

Włącz oświetlenie za pomocą SMS

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium