LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
30 paź 2016 / TM Technologie /

Oprawy oświetlenia awaryjnego – TM Technologie

Kolejnym krokiem rozwoju oświetlenia awaryjnego jest wprowadzenie na rynek przez TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o. nowych rozwiązań dla rodziny opraw ONTEC w wersjach C, D, E, G i R. Wyroby, po raz pierwszy zostały zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Light+Building Frankfurt 2016. Każdą z opraw cechuje odmienny sposób zastosowania w zależności od potrzeby oraz specyfikacji obiektu. Przytoczona różnorodność umożliwia projektantom oświetlenia szeroki wachlarz w doborze odpowiedniego rozwiązania. Ze względu na nowoczesne wzornictwo, najwyższą jakość materiałów, stopień szczelności IP20 i zakres temperatury pracy, oprawy idealnie nadają się do oświetlenia przestrzeni biurowych, galerii handlowych oraz w wersji COLD pozwalającej na pracę urządzeń w niskich temperaturach sięgających -15°C (np. w halach przemysłowych). Istotnym jest, że ONTEC C, D, R, reprezentują  rozwiązania z przeznaczeniem m.in. do oświetlania części otwartych, a dodatkowo wyposażone w  soczewki  dają możliwość  zmiany strumienia świetlnego, idealnie spełniając rolę oświetlenia dróg ewakuacji. ONTEC E i G to oprawy do wyznaczania kierunku ewakuacji o wysokim współczynniku luminancji wynoszącym ponad 500cd/m2 dzięki innowacyjnej technologii doboru gradientu do źródła światła LED. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań z dziedziny techniki świetlnej oraz specjalnych materiałów translucentnych, znak ewakuacji można dostrzec z odległości sięgającej nawet 25m. Wersje opraw wyposażonych w różnego rodzaju soczewki charakteryzują się wysoką sprawność co umożliwia zastosowanie mniejszej ilości opraw przy zachowaniu wszystkich wymaganych parametrów natężenia oświetlenia. Opisywane oprawy z rodziny ONTEC występują w wersji z 1-godzinnym i 3-godzinnym podtrzymaniem czasu pracy baterii oraz pracujących w dwóch trybach: M – praca na jasno, NM – praca awaryjna. Należy również zwrócić uwagę na zastosowanie w oprawach pakietów akumulatorowych LiFePO4, które charakteryzują się długim czasem żywotności oraz kompaktowymi wymiarami, co wprost przekłada się na wymiary wyrobu.. Oprawy występują w wersji z przyciskiem ręcznym (ST) lub testem automatycznym (AT) oraz z przeznaczeniem do testowania za pomocą autorskiego Systemu Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA-S. W ofercie również znaleźć można wersję z przeznaczeniem do współpracy z Systemami Centralnej Baterii (CB), które pracują również  z napięciem stałym. Wszystkie w/w produkty posiadają deklarację zgodności CE, a tym samym spełniają wymogi obowiązujących norm dotyczących oświetlenia awaryjnego (deklaracja zgodności producenta zawiera wykaz tych norm)

Oprawy oświetlenia awaryjnego NOWOŚĆ w ofercie TM Technologie

ONTEC C, D, E, G i R w sposób znaczący powiększają asortyment w zakresie oświetlenia awaryjnego, co daje możliwość doboru najlepszego rozwiązania posiadającego najnowszą technologie i walory estetyczne. Produkty TM Technologie Sp. z o.o. spełniają najwyższe standardy aby zapewnić bezpieczną ewakuacje  obiektu na wypadek wystąpienia zagrożenia.


www.tmtechnologie.pl

www.tmsklep.pl

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.