LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
29 cze 2016 / GTV /

Design w blasku retro – GTV prezentuje filamenty LED

W czasach, kiedy słowo design często kojarzy się z chłodnym, wysublimowanym minimalizmem, wielu z nas wraca myślami do tego, co dawne i sprawdzone. Stylistyka retro, coraz chętniej zapraszana na dzisiejsze salony, sprawdza się także w kontekście domowego oświetlenia. Z myślą o tych, którzy lubią kreatywnie łączyć „wczoraj” i „dziś”, firma GTV wprowadziła na rynek nowe źródła światła – filamenty LED.

Nowa seria produktów od firmy GTV to cztery źródła światła LED COB przeznaczone do opraw oświetleniowych z gniazdem E27 lub E14. Ze względu na swoją konstrukcję oraz wykończenie nawiązujące do wyglądu klasycznej żarówki Edisona, rozwiązania te stanowią niebanalną propozycję zarówno dla bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji utrzymanych w klimatach industrialnych. Niezależnie, czy zastosowane zostaną jako uzupełnienie lamp dekoracyjnych lub wiszące oświetlenie w wysokich przestrzeniach loftowych – w praktycznie każdej roli filamenty LED będą grać pierwsze skrzypce!

Intrygujący design filamentów LED od GTV idzie w parze z wysokimi właściwościami użytkowymi. Zastosowana technologia Chip-on-Board (COB) pozwala uzyskać płynny strumień światła o dużej gęstości oraz szerokim kącie świecenia (360°), zapewniając optymalne oświetlenie wszystkich sąsiadujących powierzchni. Dzięki bliskości poszczególnych diod LED na płaskim module, obraz światła jest jednolity i posiada spójną temperaturę barwową. Światło o barwie ciepłej białej uzyskane jest bez efektu pulsacji czy rozproszonej, wielopunktowej emisji.

Jako energooszczędne źródło światła LED, filamenty posiadają korzystny stosunek miary strumienia świetlnego do niezbędnej do jej uzyskania mocy. W najnowszej ofercie GTV znaleźć można produkty o strumieniu świetlnym 800 lm (moc: 8 W) i 400 lm (moc: 4 W), które stanowią zamienniki dla tradycyjnych źródeł światła o mocy odpowiednio 60 W i 35 W. Ponadto, niski pobór energii urządzeń idzie w parze z długim czasem pracy – aż do 40.000 godzin. Filamenty LED od GTV wytrzymują więc próbę czasu – zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym!

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.