4 wrz 2016 / Osram /

Dobrze doświetlony warsztat

W warsztacie, tak jak w każdym innym miejscu pracy, oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Prawidłowo rozplanowane gwarantuje komfort, mniejsze zmęczenie wzroku, a co za tym idzie lepsze efekty pracy.
Przy doborze oświetlenia do warsztatów najważniejsze są takie parametry jak wskaźnik oddawania barw, czy natężenie oświetlenia. Wskaźnik musi być możliwie wysoki tzn. większy od 80, bo tylko wtedy światło zapewnia naturalne odwzorowanie barw i właściwy kontrast, który jest szczególnie istotny podczas prac lakierniczych i mechanicznych. Z kolei natężenie musi być dopasowane do wykonywanych na danym stanowisku czynności – przy pracach niewymagających zbyt dużej precyzji wystarczy 200 luksów, ale już do dokładnych i bardzo dokładnych niezbędne jest odpowiednio 500 i 750 luksów. Co oczywiste, nie da się powyższych parametrów osiągnąć oświetleniem ogólnym, gdyż w warsztacie mamy do czynienia ze specyficznym miejscem pracy i czynnościami, które wykonywane są w różnych zakamarkach pojazdu, skutecznie przesłoniętych i zacienionych. Dlatego kluczowe jest doświetlanie przenośnymi lampami, bo tylko dzięki odpowiednio i indywidualnie skierowanemu światłu mechanik może dojrzeć usterkę w trudno dostępnym miejscu.

Dobrze doświetlony warsztat

Do tego celu świetnie nadają się przenośne lampy LED, np. z rodziny OSRAM LEDinspect, które emitują intensywne, białe światło. Firma OSRAM stale rozszerza swoją ofertę lamp warsztatowych i właśnie do rodziny produktów LEDinspect dołączają aż cztery nowe modele przeznaczone do zastosowań w warsztacie samochodowym. Obecnie właściciele warsztatów, mechanicy, a także majsterkowicze mogą wybierać spośród 10 modeli firmy OSRAM.
Wersja Pro, skierowana do profesjonalistów obejmuje lampy LEDinspect: Pro Slimline, Pro Slimline 280, Pro Bonnet 1400, Pro Penlight 150, Pro Penlight 150 UV-A oraz Pro Pocket. Wersja Standardowa obejmuje produkty LEDinspect Home: Foldable, Penlight i Mini.

Dobrze doświetlony warsztat

Wśród nowości na szczególną uwagę zasługuje lampa LEDinspect® PRO BONNET 1400. Charakteryzuje się wyjątkowo smukłym kształtem i wytrzymałą konstrukcją. Dzięki 168 LED-om wytwarza jasne jednolite światło o łącznej wartości strumienia świetlnego 1400 lumenów. Długość lampy to 1104 mm, a dodatkowe teleskopowe uchwyty umożliwiają montaż do maski „rozciągając” jej mocowanie do 1,80 m i stwarzają możliwość obracania wiszącej lampy o 360 stopni. Wysokiej jakości aluminiowa obudowa jest odporna na zabrudzenia i ułatwia utrzymanie lampy w ręku. LEDinspect PRO Bonnet emituje białe, intensywne światło o temperaturze barwowej 6000 K i jest zasilana kablem o długości 5 m.Kolejne nowości to LEDinspect® PRO PENLIGHT 150 i LEDinspect® PRO PENLIGHT 150 UV-A, które składają się z sześciu trwałych i efektywnych LED wytwarzających światło o łącznej wartości strumienia świetlnego 150 lumenów. Lampy te emitują białe, intensywne światło o temperaturze barwowej 6000 K. Mają lekką i kompaktową konstrukcję umożliwiającą doświetlenie wąskich przestrzeni i trudno dostępnych powierzchni. Ich obudowa jest solidna i odporna na uderzenia oraz zabrudzenia, a magnes i klips ułatwiają zamocowanie. Lampki posiadają także dodatkowe funkcje: PENLIGHT 150 - latarkę 35lm, a PENLIGHT 150 UV-A - światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji. Źródłem zasilania lampek jest litowo-polimerowy akumulator o pojemności 800 mAh. Czas pracy akumulatora to 2,5 h (główne światło), można go doładowywać poprzez port USB..LEDinspect® PRO POCKET składa się z sześciu trwałych i bardzo efektywnych LED o łącznej wartości strumienia świetlnego aż 280 lumenów. PRO POCKET posiada dodatkową funkcję latarki, magnetyczny uchwyt umożliwiający regulację pochylenia o 360 stopni i klips ułatwiający montaż. Wytwarza białe, intensywne światło o temperaturze barwowej 6 000 K. Zasilana jest litowo-polimerowym akumulatorem 2000 mAh, który zapewnia pracę do 3 h, można go doładowywać poprzez port USB.

Dobrze doświetlony warsztat

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium