30 maj 2016 / Osram /

Świecić jak LED Star

Lampy z rodziny OSRAM LED STAR wyróżniają się wśród innych produktów oświetleniowych energooszczędnością, trwałością, jednolitą barwą i wysokim wskaźnikiem oddawania barw. I można im zaufać, producent daje na nie aż 3 lata gwarancji.

Oferta LED STAR Classic jest szeroka – możemy wybierać wśród zamienników żarówek o mocy 40, 60, 75 W, aż do tzw. „setek” – lamp LED STAR Classic A100. Te ostatnie to wciąż nowość na rynku, można je kupić w wersji z matową bańką na trzonku E27, takim samym jak w tradycyjnych żarówkach. Temperatura barwowa wytwarzanego przez nie światła wynosi 2700 K (barwa ciepłobiała), a ich trwałość jest szacowana na 15 tys. godzin. Dodatkowo LED STAR Classic A100 dają 100% światła natychmiast po włączeniu.

To, co wyróżnia lampy LED STAR Classic A100, to bardzo mocny strumień świetlny, który wynosi aż 1522 lumenów – mówi Robert Słowiński z firmy OSRAM. 100-watowe żarówki oferowały jedynie 1340 lumenów. Dodatkowo na bardzo wysokim poziomie (80 Ra) utrzymuje się tutaj współczynnik oddawania barw. Nowe lampy nie emitują promieni UV ani podczerwonych i nie zawierają rtęci – wymienia zalety produktów Robert Słowiński i dodaje: Po zastosowaniu odpowiednich opraw lampy LED STAR Classic A100 można stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz – wytrzymują nawet skrajne temperatury od -20 do 40ºC i wilgotność powietrza do 95%!

Świecić jak LED Star

Zamienniki coraz bardziej popularne

Parametry LED ulegają ciągłej poprawie, a na rynku pojawiają się coraz to inne rodzaje diod dla istniejących i nowych zastosowań. Niewątpliwie wśród wielu rozwiązań na rynku konsumenckim wciąż najbardziej popularne są nowoczesne zamienniki dla tradycyjnych żarówek i to nie tylko tych w kształcie bańki, lecz także reflektorów i świetlówek liniowych. Obecna gama tych produktów jest tak szeroka, że można znaleźć odpowiedni LED nawet do najbardziej nietypowych zastosowań – z matową lub przezroczystą bańką, w kształcie świeczki lub kulki, kompaktowy jak jego tradycyjny odpowiednik, z możliwością ściemniania i o wielu innych właściwościach.

Poza LED STAR Classic A100, na szczególną uwagę zasługuje OSRAM LED STAR Classic A75 z matową bańką, w pełni zastępująca tradycyjną żarówkę o mocy 75 W, a także niezwykle popularne LED STAR Classic A60 i A40. Strumień świetlny pierwszego z wymienionych produktów wynosi aż 1055 lumenów, a lampa zużywa zaledwie 9 W i pozwala na ograniczenie wydatków za energię elektryczną nawet do 80%. Z kolei LED STAR Classic A60 zużywa zaledwie 10W, ale wytwarza taką samą ilość światła jak klasyczna żarówka o mocy 60 W. LED STAR Classic A60 i A40 to zamienniki tradycyjnych źródeł światła o mocy 60 i 40 W dostępne w dwóch wersjach – z przezroczystą lub matową bańką. W przezroczystych lampach zastosowany został specjalny dyfuzor, który pozwala uzyskać bardzo równomierny rozsył światła i wyjątkowy komfort użytkowania.

Wśród LED STAR mamy też produkty w kształcie świecy – przypomina Robert Słowiński. Tu warto wymienić LED STAR B40 – lampę, które świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny. Typ B40 zużywa 6 W, a jej strumień świetlny wynosi 470 lumenów.

Wśród zamienników reflektorowych żarówek halogenowych warto też zainteresować się lampami Led PAR16 50 i MR16 35. Pierwsza ma moc 5 W i zastępuje tradycyjne produkty o mocy 50 W z trzonkiem GU10, a druga, o takiej samej mocy (4,5W) z trzonkiem GU5.3, jest zamiennikiem żarówek MR16 o mocy 35 W. Wszystkie produkty charakteryzuje wysoki wskaźnik oddawania barw, jednolita barwa światła, szeroki kąt rozsyłu światła, energooszczędność i wyjątkowa trwałość na poziomie nawet 15 lat (15 000 godzin) – precyzuje ekspert firmy OSRAM. W zależności od miejsca przeznaczenia, konsumenci mogą wybierać lampy z ciepłobiałą (2700 K) lub chłodnobiałą (4000 K) barwą światła.

Klasyka w niemieckim wydaniu

OSRAM LED STAR to rodzina lamp, charakteryzujących się szerokim kątem rozsyłu światła, a także odpornością na częste włączania i wyłączania oraz wahania napięcia i wstrząsy. Lampy rodziny LED STAR produkowane są w Niemczech i wyróżniają się bezpieczną konstrukcją trzonka, a bańka jest montowana mechanicznie, bez użycia kleju, co gwarantuje jej wysoką trwałość. To część strategicznego podejścia do produkcji lamp LED – niedaleko rynków zbytu. Nowa oferta to również zmiany technologiczne. Część produktów występuje teraz także w wersji z przezroczystą bańką, a niektóre modele wykazują się wyjątkowo szerokim kątem rozsyłu światła.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium