30 maj 2016 / Osram /

Świecić jak LED Star

Lampy z rodziny OSRAM LED STAR wyróżniają się wśród innych produktów oświetleniowych energooszczędnością, trwałością, jednolitą barwą i wysokim wskaźnikiem oddawania barw. I można im zaufać, producent daje na nie aż 3 lata gwarancji.

Oferta LED STAR Classic jest szeroka – możemy wybierać wśród zamienników żarówek o mocy 40, 60, 75 W, aż do tzw. „setek” – lamp LED STAR Classic A100. Te ostatnie to wciąż nowość na rynku, można je kupić w wersji z matową bańką na trzonku E27, takim samym jak w tradycyjnych żarówkach. Temperatura barwowa wytwarzanego przez nie światła wynosi 2700 K (barwa ciepłobiała), a ich trwałość jest szacowana na 15 tys. godzin. Dodatkowo LED STAR Classic A100 dają 100% światła natychmiast po włączeniu.

To, co wyróżnia lampy LED STAR Classic A100, to bardzo mocny strumień świetlny, który wynosi aż 1522 lumenów – mówi Robert Słowiński z firmy OSRAM. 100-watowe żarówki oferowały jedynie 1340 lumenów. Dodatkowo na bardzo wysokim poziomie (80 Ra) utrzymuje się tutaj współczynnik oddawania barw. Nowe lampy nie emitują promieni UV ani podczerwonych i nie zawierają rtęci – wymienia zalety produktów Robert Słowiński i dodaje: Po zastosowaniu odpowiednich opraw lampy LED STAR Classic A100 można stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz – wytrzymują nawet skrajne temperatury od -20 do 40ºC i wilgotność powietrza do 95%!

Świecić jak LED Star

Zamienniki coraz bardziej popularne

Parametry LED ulegają ciągłej poprawie, a na rynku pojawiają się coraz to inne rodzaje diod dla istniejących i nowych zastosowań. Niewątpliwie wśród wielu rozwiązań na rynku konsumenckim wciąż najbardziej popularne są nowoczesne zamienniki dla tradycyjnych żarówek i to nie tylko tych w kształcie bańki, lecz także reflektorów i świetlówek liniowych. Obecna gama tych produktów jest tak szeroka, że można znaleźć odpowiedni LED nawet do najbardziej nietypowych zastosowań – z matową lub przezroczystą bańką, w kształcie świeczki lub kulki, kompaktowy jak jego tradycyjny odpowiednik, z możliwością ściemniania i o wielu innych właściwościach.

Poza LED STAR Classic A100, na szczególną uwagę zasługuje OSRAM LED STAR Classic A75 z matową bańką, w pełni zastępująca tradycyjną żarówkę o mocy 75 W, a także niezwykle popularne LED STAR Classic A60 i A40. Strumień świetlny pierwszego z wymienionych produktów wynosi aż 1055 lumenów, a lampa zużywa zaledwie 9 W i pozwala na ograniczenie wydatków za energię elektryczną nawet do 80%. Z kolei LED STAR Classic A60 zużywa zaledwie 10W, ale wytwarza taką samą ilość światła jak klasyczna żarówka o mocy 60 W. LED STAR Classic A60 i A40 to zamienniki tradycyjnych źródeł światła o mocy 60 i 40 W dostępne w dwóch wersjach – z przezroczystą lub matową bańką. W przezroczystych lampach zastosowany został specjalny dyfuzor, który pozwala uzyskać bardzo równomierny rozsył światła i wyjątkowy komfort użytkowania.

Wśród LED STAR mamy też produkty w kształcie świecy – przypomina Robert Słowiński. Tu warto wymienić LED STAR B40 – lampę, które świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny. Typ B40 zużywa 6 W, a jej strumień świetlny wynosi 470 lumenów.

Wśród zamienników reflektorowych żarówek halogenowych warto też zainteresować się lampami Led PAR16 50 i MR16 35. Pierwsza ma moc 5 W i zastępuje tradycyjne produkty o mocy 50 W z trzonkiem GU10, a druga, o takiej samej mocy (4,5W) z trzonkiem GU5.3, jest zamiennikiem żarówek MR16 o mocy 35 W. Wszystkie produkty charakteryzuje wysoki wskaźnik oddawania barw, jednolita barwa światła, szeroki kąt rozsyłu światła, energooszczędność i wyjątkowa trwałość na poziomie nawet 15 lat (15 000 godzin) – precyzuje ekspert firmy OSRAM. W zależności od miejsca przeznaczenia, konsumenci mogą wybierać lampy z ciepłobiałą (2700 K) lub chłodnobiałą (4000 K) barwą światła.

Klasyka w niemieckim wydaniu

OSRAM LED STAR to rodzina lamp, charakteryzujących się szerokim kątem rozsyłu światła, a także odpornością na częste włączania i wyłączania oraz wahania napięcia i wstrząsy. Lampy rodziny LED STAR produkowane są w Niemczech i wyróżniają się bezpieczną konstrukcją trzonka, a bańka jest montowana mechanicznie, bez użycia kleju, co gwarantuje jej wysoką trwałość. To część strategicznego podejścia do produkcji lamp LED – niedaleko rynków zbytu. Nowa oferta to również zmiany technologiczne. Część produktów występuje teraz także w wersji z przezroczystą bańką, a niektóre modele wykazują się wyjątkowo szerokim kątem rozsyłu światła.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.