4 kwi 2016 / GTV /

GTV wprowadza nowe elementy oświetlenia wewnętrznego

Przestrzeń publiczna, z racji swoich funkcji, powinna być projektowana tak, aby służyć jak najlepiej i jak największej liczbie użytkowników. Zasada ta tyczy się szczególnie oświetlenia, od którego zależy zarówno estetyczny odbiór danego wnętrza, jak też komfort znajdujących się w nim osób. Z myślą o nowoczesnych zastosowaniach wewnętrznych -  GTV, jeden z czołowych graczy rynku LED przygotował dwie nowe oprawy ledowe – plafonierę ITALIA z czujnikiem ruchu oraz oprawę świetlówkową ZEFIR na źródła LED T8.

Najnowsze propozycje w ofercie GTV zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o ogólnym oświetleniu wewnątrz budynków. ZEFIR, czyli pierwsza z nowości, to rozwinięcie dotychczasowej linii opraw świetlówkowych o klasycznej linii, wyposażona w nowe źródło światła – LED T8. Model ten zapewnia wydajne i energooszczędne oświetlenie intensywnie wykorzystywanych pomieszczeń, takich jak klatki schodowe, wewnętrzne trakty komunikacyjne, przejścia podziemne, hurtownie, magazyny, przestrzenie handlowe, sale wykładowe czy hotelowe hole i recepcje. Oprawa stalowa, wyposażona w przezroczysty klosz z poliwęglanu, dostępna jest w dwóch wymiarach: 640 mm i 1250 mm. W każdym z wariantów, oprawa mieści w sobie dwie świetlówki zasilane jednostronnie, napięciem przemiennym 220-240 V/50-60 Hz. Źródło światła LED pozwala na ciągłą i ekonomiczną pracę przy temperaturze od -5°C do +25°C. Oprócz wysokich walorów użytkowych, oprawy ZEFIR cechuje prostota montażu. Obudowę wyposażono w dodatkowe otwory ułatwiające nie tylko podłączenie zasilania, ale też instalację, której można dokonać zarówno na suficie, jak i na powierzchniach pionowych.

GTV wprowadza nowe elementy oświetlenia wewnętrznego

ITALIA, czyli druga propozycja wśród nowości GTV, to elegancka plafoniera LED z czujnikiem ruchu, która doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie z oświetlenia korzystamy selektywnie – np. na klatkach schodowych, w pomieszczeniach gospodarczych, pralniach czy toaletach publicznych. Dzięki zastosowaniu automatycznego wyłącznika, wyeliminowane zostaje ryzyko pozostawienia włączonego oświetlenia. Model łączy niski pobór mocy (12 W) z wysoką efektywnością świetlną – aż 900 lm. Dzięki znajdującym się wewnątrz oprawy przełącznikom, w prosty i intuicyjny sposób regulujemy takie parametry, jak prędkość wykrywania ruchu (0.6 – 1.5 m/s), czas pracy (od 10 do 180 s.) czy minimalny czas zwłoki po opuszczeniu zasięgu wykrywania ruchu (max. 6 m we wszystkich kierunkach). Prosta w montażu, a zarazem stylowa obudowa ITALIA o średnicy 290 mm wyposażona została w mleczny klosz, który zapewnia neutralne, stonowane, równomierne, białe oświetlenie, bez efektu olśnienia i migotania. W skład oprawy wchodzą wbudowane lampy LED, zasilane napięciem przemiennym 220-240 V/50-60 Hz, gotowe do pracy w temperaturach od -20°C do +40°C.

Różne pomieszczenia to różne sposoby, w jakie je wykorzystujemy. Niezależnie od przeznaczenia danej przestrzeni, warto postawić sprawę jasno – odpowiednie oświetlenie to klucz do komfortowego użytkowania. Pomóc w tym mogą zaś profesjonalne rozwiązania GTV.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.