4 lut 2016 / Sopocka Szkoła Wyższa  /

Sopocka Szkoła Wyższa zaprasza na studia podyplomowe Architektoniczne Projektowanie Światła

Sopocka Szkoła Wyższa zaprasza na studia podyplomowe Architektoniczne Projektowanie Światła skierowane do architektów, projektantów, designerów oraz elektryków.

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW
Program studiów opiera się na „Podstawach Oświetlenia Architektonicznego” (Architectural Lighting Fundamentals, ALF) – wytycznych edukacyjnych opracowanych przez PLDA (Professional Lighting Designers' Association), respektowanych obecnie przez szereg renomowanych uczelni na świecie, realizujących podobne programy nauczania.

„Architektoniczne projektowanie światła” łączy sztukę kreacji światłem i naukę techniki oświetlania przestrzeni. Celem kreacji jest wytworzenie dobrej jakości przestrzeni, która spełnia wymagania użytkowników, jak i inwestorów.

W projektowaniu wychodzi się od aspektu humanistycznego, czyli wytworzenia środowiska oświetleniowego, które spełni wszystkie potrzeby człowieka. Następnie analizowana jest przestrzeń, jej charakter i uwarunkowania. Synergię jakości oświetlenia dopełnia etap analizy ekonomicznej, realizacji i eksploatacji. W cyklu projektowania oświetlenia wykorzystywany jest warsztat projektowy architekta, jego wrażliwość tworzenia przestrzeni, kreowania odpowiedniej atmosfery wspomagana przez odpowiednich specjalistów z dziedziny elektryczności, techniki oświetleniowej, a także psychologii i innych dziedzin.Metody projektowe wykorzystują również nowoczesne narzędzia cyfrowe.

Oświetlenie w Architekturze

Opracowana przez uczelnię formuła studiów podyplomowych ma charakter innowacyjny, ponieważ jako jeden z niewielu w Polsce proponowany jest program dotyczący oświetlenia związany ściśle z kreatywną branżą projektową, przygotowany z myślą o architektach, designerach, projektantach, prowadzony pod kierunkiem architektów przez specjalistów różnych dziedzin.

CELEM STUDIÓW jest poszerzenie wiedzy praktycznej o nowe możliwości tworzenia oświetlenia w oparciu o ideę architectural lighting design – „architektonicznego projektowania światła” – nowego kierunku oraz nowego zawodu architekta światła, promowanego przez PLDA (Professional Lighting Designers' Association) oraz obecnie przez PLDC (Professional Lighting Design Community).

OFERTA SKIEROWANA jest głównie do architektów, projektantów, designerów i wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką projektowania oświetlenia architektonicznego, w tym projektantów elektryków.

W RAMACH STUDIÓW REALIZOWANE SĄ MIĘDZY INNYMI NASTĘPUJĄCE BLOKI TEMATYCZNE:

  • Historia i teoria projektowania oświetlenia
  • Percepcja – odbiór rzeczywistości
  • Podstawy techniki świetlnej
  • Technika oświetlenia
  • Współczesna praktyka APŚ (architektoniczne projektowanie światła)
  • Projekt oświetlenia
  • Warsztaty oświetlenia
  • Seminarium dyplomowe


SYLWETKA ABSOLWENTA
absolwent studiów podyplomowych posiada umiejętności tworzenia projektów oświetlenia dostosowanych do danych przestrzeni i wnętrz oraz teoretyczną wiedzę na temat różnych technik i historii oświetlenia.

Liczba godzin: 200


 

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt: dstawska@ssw.sopot.pl   lub  506-474-167 , Danuta Stawska-Gral


Przydatne linki:

http://www.ssw.sopot.pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/wydzial-architektury/

http://www.ssw.sopot.pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/wydzial-architektury/architektoniczne-projektowanie-swiatla/

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium