20 lut 2016 / Sony /

Inteligentne Światło firmy Sony

Atrakcyjna oprawa, głośnik, Wi-Fi? Sony znacząco podwyższył poprzeczkę na rynku ‘inteligentnych domów’. W Japonii odbyła się premiera nowej technologii, zwanej Wielofunkcyjnym Światłem. Całość opiera się na żarówce z wbudowanym głośnikiem Bluetooth. Tym razem otrzymujemy jednak nieco więcej, aniżeli samo światło i dźwięk.

Urządzenie ma być w sprzedaży w Japonii jeszcze w tym roku. Docelowo całość ma składać się z dwóch elementów: LEDowego oświetlenia sufitowego w kształcie pączka oraz komunikacyjnego urządzenia Wi-Fi, które może być sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji dla smartfonów. Wielofunkcyjne Światło posiada czujniki ruchu, światła, temperatury oraz wilgotności, a także głośnik, mikrofon i możliwość zdalnego sterowania telewizorem bądź klimatyzacją.

Wielofunkcyjne Światło firmy Sony

Światło może być ustawione na automatyczne włączanie bądź wyłączanie, w zależności od godziny czy poziomu oświetlenia słonecznego w pomieszczeniu. Urządzenie posiada szereg praktycznych funkcji, jak automatyczny włącznik TV po wejściu do danego pokoju. Można przesyłać do niego muzykę z telefonu, nagrywać wiadomości, korzystać z wbudowanego gniazda pamięci czy traktować, jako alarm. Po wykryciu ruchu urządzenie będzie wysyłać na telefon automatyczną wiadomość.

Samo źródło światła stworzone przez Sony i Toshibę ma możliwość ściemniania oraz dostrajania w zakresie temperatury od 2700K do 6500K, ze średnim współczynnikiem CRI 85.

Wielofunkcyjne Światło firmy Sony

Światło Wielofunkcyjne ma wygląd oprawy świetlnej. Sama jednostka ma 660 milimetrów średnicy, czyli mniej więcej tyle samo, co standardowy panel sufitowy. W zależności od wersji wykorzystuje 42W bądź 53W.

Wielofunkcyjne Światło od Sony jest przykładem produktu oświetleniowego z tzn. Internet of Things, w skrócie IoT. Praktyczne urządzenie umiejscowione na suficie, pozwoli kontrolować oprócz światła wiele ważnych funkcji, które znacząco ułatwią codzienną organizację czasu.  Szacuje się, że produkt trafi do sprzedaży we wrześniu. Wiele pytań pozostaje jednak bez odpowiedzi. Czy nowe urządzenie będzie podobne do powszechnie znanych inteligentnych systemów domowych jak Google Nest czy HomeKit Apple. A także, kiedy urządzenie będzie dostępne poza Japonią i ile będzie kosztowało?

Góra
Komentarze
Tomek [2017.03.22 - 08:25]
To jest naprawdę dobra innowacja, chętnie wykorzystał bym ją u siebie/
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium